Baumrtová v Českých Budějovicích potvrdila účast na ME

Šestice chomutovských plavců se představila na prvním kole Českého poháru v Českých Budějovicích. Nejvýraznější postavou nejen chomutovské výpravy, ale celých závodů byla Simona Baumrtová, která třikrát vyhrála a dvakrát se umístila ve finále na stupních vítězů. Finálové účasti zaznamenala také Štěpánka Šilhanová a jednou Ondřej Baumrt.

Simona Baumrtová (1991) sice limity na vrcholné světové a evropské akce plnit nemusí, ale i přesto zaplavala na 100 a 200 metrů znak ostré limity a zaplavala tak dva nejhodnotnější výkony celých závodů. K vítězství na znakařských tratích přidala ještě první místo za 100 metrů motýlek. Finálové účasti zaznamenala v závodech 50 a 100 metrů kraul, ve kterých skončila na třetím, resp. druhém místě.


Hned třikrát se dostala do finále talentovaná Štěpánka Šilhanová (1998). Na 50 metrů motýlek postupovala do finále dokonce ze třetího místa, ve finále však i po zlepšeném čase skončila těsně za medailí na čtvrtém místě. Ve finále 50 a 100 metrů kraul obsadila šestou a pátou příčku. Do elitní desítky se dostala ještě v závodě 200 metrů kraul (čtvrtá) a 100 metrů motýlek (sedmá).


Páté místo ve finále 50 metrů motýlek obsadil Ondřej Baumrt (1995). Kromě tohoto úspěchu se vměstnal mezi nejlepších deset závodníků ještě na 200 a 400 metrů kraul. Mezi nejlepší plavkyně se dokázala prosazovat také Rebecca Klímová (1997), která byla nejlépe pátá na 200 metrů polohově. Dále skončila osmá a devátá na 100 a 200 metrů znak a desáté místo obsadila na 200 metrů kraul.


Zbylými účastníky byli Jakub Volf a František Štemberk (oba 1999), kteří na nejvyšší příčky nedosáhli, ale umisťovali se většinou v první polovině výsledkové listiny.

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

svd

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

smp

scvk

strix

TradingBR

verva

vodohosp

vodohosp

 

 

 TOPlist

TJ Slávie Chomutov - Copyright © 2014. Všechna práva vyhrazena.