Muži TJ Slávie Chomutov šestí ve finále MČR družstev

Na začátku března při semifinále MČR družstev si chomutovští plavci vyplavali historický postup do finále, které právě proběhlo v Brně. Navázali tak stejný úspěch, který se podařil loni ženám, a které ve finále obsadily sedmé místo. Muži byli v osmičlenném finále jako šestí nasazení a šesté místo také uhájili. Systém závodů byl takový, že každý oddíl nasadil do každé disciplíny dva plavce, jeden plavec pak mohl plavat pouze čtyři individuální závody.

Na historickém postupu se již od prvního kola podíleli Ondřej Baumrt, Miroslav Soukup (oba 1995), Pavel Dvořák (1997), Tomáš Franta (1998), Jakub Volf, František Štemberk a Ondřej Slabihoud (všichni 1999).
Největším počtem bodů přispěli do týmu dle očekávání Ondřej Baumrt a Tomáš Franta, kteří ani jednou nevypadli z elitní desítky závodníků. Tomáš Franta jednou dokonce obsadil druhé místo (200 metrů znak) a Ondřej Baumrt byl na pomyslných stupních vítězů hned dvakrát (400 a 1500 metrů kraul).
Ve štafetě 4x100 metrů polohově plavci skončili šestí (Franta, Volf, Baumrt, Soukup) a na 4x100 metrů kraul sedmí (Štemberk, Soukup, Franta, Baumrt).
Trenéři Jaroslav Jezbera a Tomáš Baumrt byli s výsledkem spokojeni. „První postup do finále a hned šesté místo. Je to výborný úspěch. Sice trochu mrzí, že tu nemohly být i děvčata, které do finále nepostoupily kvůli hloupé diskvalifikaci, ale pro příští rok věříme, že se konečně vše sejde a budeme mít ve finále dvojí zastoupení. To by bylo opravdu skvělé."