Franta zvítězil na M4U

Tomáš Franta má za sebou další mezinárodní zkušenost. Byl nominován na plavecké čtyřutkání do Pardubic, kterého se účastní nejlepší junioři z Česka, Slovenska, Polska a Maďarska.

A nezůstal jen u samotné účasti. Představil se ve výborné formě a patřil ke klíčovým členům české výpravy. Ve všech svých závodech získal medaili. Na 200 metrů znak bral díky novému osobnímu rekordu (2:07,85) bronzovou medaili, stříbro získal v nejrychlejší plavecké disciplíně 50 metrů kraul. I zde si zaplaval nový osobní rekord (24,01) a jen těsně se nedostal pod magickou hranici 24 sekund, kterou v česku dokáže pokořit jen pár plavců. Jediným závodem, kde si nevytvořil osobní rekord, byl 100 metrů znak (58,42), i přesto to byl jeho nejhodnotnější výkon, který znamenal také první místo a tedy zlatou medaili. I to ukazuje na jeho sílu právě na této znakařské trati.

Klíčovou roli sehrál také ve všech třech štafetách, kterým pomohl ke druhému a dvěma třetím místům. Druzí skončili ve štafetě 4x100 metrů polohově, kde měl na starosti poslední kraulový úsek a zvládnul ho ve výborném čase (52,38). Třetí místa čeští junioři obsadili v kraulových štafetách (4x100 a 200 metrů). V té kratší plaval druhý úsek (52,53) a byl z českých plavců jasně nejrychlejší. Nejrychlejší ho českého času dosáhl také v nejdelší štafetě, kterou finišoval (1:57,59).