Kája Kaška bronzový na Poháru ČR

Letní sezonu zakončili desetiletí a jedenáctiletí plavci účastí na Poháru ČR. Jedná se o největší závody pro tak mladé závodníky, účastní se ho nejlepší plavci z Čech. Poháry se konaly v Domažlicích (desetiletí) a v Jindřichově Hradci (jedenáctiletí). Medaile se slavila pouze v Hradci, kde si pro třetí místo doplaval Kaška.

Desetiletí plavci si atmosféru Poháru ČR vyzkoušeli vůbec poprvé a pro chomutovské plavce, kterých se kvalifikovalo pět, byla již samotná účast mezi elitou své věkové kategorie úspěchem. První velkou medaili si vyplaval Karel Kaška, když obsadil třetí místo na 100 metrů motýlek. Dařilo se mu však i v dalších závodech. Na 50 metrů motýlek byl šestý, na středně dlouhé krauly (200 a 400 metrů) shodně devátý. O další velmi solidní umístění v elitní desítce (200 metrů polohově) ho připravila diskvalifikace.

Další a zároveň také poslední umístění mezi nejlepšími deseti plavci má na svém kontě Markéta Vávrová, která skončila devátá na 50 metrů motýlek. Zbylými účastníky byli Ondřej Bušek, Veronika Zelenková a Nikola Strádalová, kteří se ve svých hlavních závodech umisťovali v polovině startovního pole.

Bohužel bez medaile se vrátili o rok zkušenější plavci z Domažlic. Ale nescházelo mnoho a být mohla (a nejen jedna). Mohl se o to postarat Matěj Volf, který sbíral pohárové medaile minulý rok. Tentokrát skončil dvakrát čtvrtý (100 metrů znak a 800 metrů kraul), třikrát pátý (50 metrů motýlek, 200 metrů znak a 400 metrů kraul) a mezi 10 nejlepších se vešel i ve svém posledním startu na 100 metrů motýlek.

Dařilo se také Elišce Doksanské, která se mezi nejlepší desítku závodnic proplavala čtyřikrát. Nejlépe skončila na 200 metrů polohově (pátá), na 100 metrů znak byla sedmá a v kraulových závodech na 50 a 200 metrů obsadila osmou, resp. devátou příčku.

Mezi deset nejlepších se ale dokázali prosadit i další tři plavci. Alena Pernetová byla osmá na 50 metrů kraul a dvakrát devátá na 50 metrů motýlek a 800 metrů kraul), Samuel Fischer skončil devátý a desátý (200 metrů polohově a 50 metrů kraul), a Radek Jenček byl desátý na 800 metrů kraul.