Nejmladší plavci závodili v Sokolově

Sokolovský kapřík se stal již tradiční příležitostí zazávodit si pro nejmladší plavce. Ani letos u toho nechyběli plavci TJ Slávie Chomutov. Z dvaceti plavců se jich hned osm dokázalo postavit na stupně vítězů pro tři nejlepší závodníky, někteří dokonce několikrát.

Desetiletý Maxim Dvořák sbírá diplomy a medaile téměř na každých závodech a ani Sokolovský kapřík nebyl výjimkou. Startoval ve všech padesátimetrových závodech (motýlek, znak, prsa, kraul) a tři z nich vyhrál. Pouze při motýlku dohmátl jako druhý.

Velmi podobnou bilancí se může pochlubit i osmiletá Veronika Chalupová, která vyhrála také třikrát a jednou doplavala třetí. Prvenství si vyplavala v závodech 50 metrů znak a prsa a 100 metrů polohově, třetí pak skončila na 50 metrů kraul.
Třetím, který se mohl po závodech radovat z medaile z každého závodu, byl devítiletý Tomáš Moravec. V závodě 100 metrů polohově dokonce zvítězil, na 50 metrů znak obsadil druhé místo a třetí pak skončil na 50 metrů prsa a kraul.

Mezi medailisty se dále zapsaly devítileté plavkyně Julie Hrbková (stříbro - 50 metrů znak, bronz – 50 metrů prsa) a Kateřina Kosková (bronz – 50 metrů znak), stejně mladí chlapci Josef Rabas (stříbro – 100 metrů polohově) a Jan Valenta (dvakrát bronz – 50 metrů znak a 100 metrů polohově) a také osmiletá Tereza Jaklová (stříbro – 50 metrů znak).

„Závody v Sokolově jsou každý rok moc pěkné. Děti tu rády závodí a i letos tu plavali moc hezky.
A to úplně všichni – jak medailisti, tak i ti, kteří na žádnou nedosáhli. V těchto kategoriích o medaile příliš nejde, přesto však potěší, jak nás trenéry, tak hlavně a především samotné děti. Mladé plavce a plavkyně teď čekají páteční oddílové závody, kde se představí i ti úplně nejmladší, kteří ještě ani nemohou vyrazit na běžné závody," stručně okomentovali sokolovské závody trenéři chomutovské starší přípravky.