Chomutovští plavci zaplavali nový český rekord

Další kolo Českého poháru v plavání se konalo v Jihlavě a ani tam nechyběli zástupci TJ Slávie Chomutov. Kromě individuálních úspěchů, se chomutovští plavci postarali o nový český rekord ve smíšené štafetě.

Stále poměrně nová, ovšem čím dál více populárnější disciplína, smíšená štafeta, se plavala na úplný závěr jihlavského mítinku. V tomto případě se jednalo o 4x50 metrů kraul, kdy za každý klub startují v libovolném pořadí dvě ženy a dva muži. Chomutovskou štafetu rozjížděla Štěpánka Šilhanová, proti níž však startovali samí muži, a předala tak na šestém místě. Na dalším úseku Ondřej Baumrt předával jako čtvrtý a Tomáš Franta štafetu vytáhnul až na samotné čelo závodu. Na posledním úseku startovala Simona Baumrtová, která s náskokem více než jedné a půl vteřiny dohmátla na prvním místě v novém rekordu ČR (1:39,00).

O individuální medaile se starala především Simona Baumrtová, která vyhrála všechny tři své závody. Postupně tak ovládla 100 metrů polohově (1:01,18), 50 metrů znak (26,83) i 100 metrů znak (58,34). Ve všech závodech také potvrdila A limity pro účast na MS v Dauhá.

Pro druhé místo v disciplíně 100 metrů znak si doplaval Tomáš Franta (56,54) a čtvrtý skončil ve finálovém závodě na 50 metrů znak. Čtvrté místo obsadil i na 100 metrů polohově a do elitní desítky se propracoval ještě na motýlkových 50 (devátý) a 100 (osmý) metrů.

Také Štěpánka Šilhanová získala jednu medaili, a to díky třetí místu v závodě 200 metrů kraul (2:02,95). Nebyla daleko ani od finálové účasti, jenže ve sprintech na 50 metrů kraul a motýlek skončila na sedmém, prvním nepostupovém místě. Mezi nejlepšími deseti však doplavala i ve všech ostatních závodech – 100 metrů polohově (osmá), kraul (devátá) i motýlek (desátá).

Čtyřikrát doplaval v nejlepší desítce Ondřej Baumrt. Dvakrát byl pátý – 200 metrů polohově a motýlkem. Na motýlkové dvoustovce navíc překonal vlastní oddílový rekord (2:03,42). Sedmý pak skončil na 100 metrů motýlek a devátý na 200 metrů kraul. Sedmým místem na 200 metrů polohově se mezi nejlepších deset plavkyň podívala i Rebecca Klímová.

„Závody v Jihlavě byly tradičně silně obsazené, plavaly zde i oddíly z okolních států. A naši plavci se stejně jako před 14 dny v Plzni dokázali prosazovat mezi nejlepší. Simona navíc zaplavala nejlepší výkony celých závodů a Tomáš se Štěpánkou získali oba po jedné medaili, která jim v Plzni těsně utekla. A závěrečná štafeta, ta byla parádní. Na konci jsme soupeřili už jenom s časomírou a o dvě setinky to vyšlo. Musíme všem čtyřem moc pogratulovat k rekordu a poděkovat za pěkný zážitek," řekli po úspěšných jihlavských závodech velmi spokojení trenéři závodního družstva Tomáš Baumrt a Jaroslav Jezbera.