Plavci TJ Slávie Chomutov třetí na poháru LUNA

Plavci TJ Slávie Chomutov obsadili v Lounech na poháru LUNA třetí místo v pořadí družstev a jen těsně se jim tak nepodařilo obhájit druhé místo z minulého roku. Do hodnocení se započítávalo každé umístění do šestého místa.

Nejúspěšnější kategorií byla z chomutovského pohledu ta nejmladší (2002, 2003). Eliška Dvořáková přinesla bodů do oddílového hodnocení vůbec nejvíce, když se jí podařilo hned třikrát zvítězit a dvakrát být na druhém místě. Z prvenství se radovala v závodech na 50 a 100 metrů prsa a 200 metrů polohově. V závodě 50 metrů prsa navíc o dvě desetiny překonala oddílový rekord (37,70). Druhá pak skončila v kraulových sprintech na 50 a 100 metrů.

Čtyři druhá a jedno třetí místo zaznamenala Kamila Slabihoudová. Svými výkony prokázala velkou všestrannost, když všechna druhá místa získala v různých disciplínách (50 metrů znak, 100 metrů prsa, 200 metrů kraul a polohově). Třetí byla na 100 metrů znak. V této kategorii se dokázala prosadit ještě Alice Richtrová, která ovládla 50 metrů motýlek a skončila třetí na 50 metrů znak.

Tři plavci se prosadili i mezi plavci narozenými v letech 2000 a 2001. Jednu medaili, zato tu nejcennější získala Barbora Veselá za 50 metrů prsa, dvě druhá místa (200 metrů kraul a polohově) si z Loun odvezla Markéta Jenčková a třikrát bronzový byl Josef Valenta (100 metrů znak, 100 metrů kraul a 200 metrů polohově).

A stejný počet plavců prorazil také v kategorii 1999 a starší. Zde se nejlépe vedlo Miroslavu Soukupovi, který vyhrál 200 metrů polohově a v závodech 100 a 200 metrů kraul a 100 metrů znak obsadil druhé místo. Z Vítězství se radoval také Jakub Volf, který díky velmi vyrovnanému výkonu vyhrál 200 metrů kraul a skončil třetí na 100 metrů znak. Pro jeden bronz si pak doplaval František Štemberk, který dovršil chomutovskou dominanci na 200 metrů kraul, když byl třetí právě za Volfem a Soukupem.

Na čele závodě smíšených štafet 4x50 metrů polohově se odehrály dva velké a vyrovnané souboje – o první až třetí a o čtvrté až šesté místo. Obě chomutovské štafety byly bohužel zainteresované až v tom druhém. Štafeta A (J. Volf, B. Veselá, F. Štemberk a M. Jenčková) skončili na čtvrtém místě a štafeta B (M. Soukup, O. Slabihoud, B. Matuščínová a E. Dvořáková) s velmi nepatrnou ztrátou na místě šestém.

„V Lounech se sešla poměrně velká konkurence v porovnáním s loňským ročníkem. Přesto se naši plavci s velkou pravidelností umisťovali na bodovaných pozicích a celkové třetí místo s velkým náskokem na čtvrté je velmi solidní. Pro žáky tohle byly poslední přípravné závody před oblastními přebory, ze kterých vede jediná možná cesta na vrchol sezony, na mistrovství republiky. V tréninku se proto teď zaměříme na to, aby se dostali do top formy, podali tam maximální výkon a kvalifikovali se na mistrák," shodli se po skončení závodů trenéři všech tréninkových skupin.