Franta a Baumrtová dosáhli na VC Brna na pódium

Na Velkou cenu Brna, která je již léta považována za nejprestižnější závod u nás opět, zavítalo mnoho zahraničních hvězd v čele s medailisty z mistrovství světa (Eugene Godsoe), Evropy (Jenny Mensing), ale také olympijských her (Michael Jamieson). Nechyběla samozřejmě ani kompletní česká špička. A chomutovští plavci se dokázali opět prosazovat mezi nejlepší.

Mistrovství světa v Dauhá se blíží a na rostoucích výkonech Simony Baumrtové je to vidět.
V Brně plavala 100 a 200 metrů znak, které oba vyhrála. Stovku ovládla časem 57,38 a dvojnásobnou distanci plavala za 2:03,42, čímž se na necelé čtyři desetiny přiblížila vlastnímu českému maximu z loňského roku. Jako doplňkový závod zvolila 50 metrů kraul (25,63), ve kterém skončila třetí.

Velmi kvalitními výkony se prezentoval i Tomáš Franta, který dokázal dostat dvakrát do finále (100 a 200 metrů znak). V obou případech si vylepšil osobní a zároveň oddílové rekordy. Třetí místo ve finále obsadil na 100 metrů znak díky času 55,02. V rozplavbách na 200 metrů znak zaplaval čas 2:00,01. Ve finále plaval o trochu pomaleji a obsadil pátou příčku. Do elitní desítky se probojoval ještě na 50 metrů znak.

Na dvě finálové účasti dosáhla také Štěpánka Šilhanová. Finále plavala v závodech 100 a 400 metrů kraul a v obou obsadila pátou příčku. Mezi nejlepších deset závodnic se dokázala vměstnat i v dalších třech závodech. Na 200 metrů kraul byla osmá, na 50 metrů motýlek devátá a na 50 metrů znak desátá.

Třikrát se do TOP 10 propracoval i Ondřej Baumrt. V nejdelší bazénové disciplíně (1500 metrů kraul) byl šestý, na 200 metrů motýlek osmý a na 400 metrů kraul desátý. Těsně za desítkou končila ve svých závodech Rebecca Klímová. V Brně na Lesné závodili ještě Jakub Volf a František Štemberk, kteří i přes velmi kvalitní osobní výkony na elitní české i světové plavce nestačili.