Chomutovští závodili v Dubaji, Baumrtová se posunula do čela evropských tabulek

Nejlepší z chomutovských plavců se v únoru zúčastnili soustředění v Dubaji ve Spojených arabských emirátech. Během něj si také stačili zazávodit na místních závodech, kde zazářila především Simona Baumrtová, která se dostala na první místo letošních evropských tabulek.

Vůbec poprvé se plavci TJ Slávie Chomutov vypravili na zahraniční soustředění již v průběhu zimy. Doteď plavci vyráželi za hranice až v pozdních jarních měsících, dříve do Itálie, v posledních letech do Španělska.

Přípravu v dubajském teple si všichni pochvalovali a bylo to vidět i předvedených výkonech během závodů, kterými si plavci zpestřili průběh přípravného kempu. „Tohle soustředění bylo velmi náročné, proto nás předvedené výkony dost potěšily. Především musím vyzdvihnout znakovou stovku od Simči Baumrtové, která se dostala na první místo evropských tabulek. Výborně plaval ale i Tomáš Franta, který také vyhrál znakovou stovku a i další plavci se dokázali dostat do finálových bojů,“ ocenil kvalitní výkony chomutovských plavců jeden z trenérů Jaroslav Jezbera.

Simona Baumrtová plavala stejně jako ostatní chomutovští plavci dva závody a oba s přehledem vyhrála. A radost měla především ze znakové stovky, kterou zvládla v čase 1:00,46, tedy v čase, který v této fázi sezony nikdy dříve zaplavat nedokázala a fanouškům tak naznačila, že se mohou těšit na letní vrcholy. Zároveň se díky tomuto výkonu dostala do čela evropských tabulek před Georgiu Davies, medailistku z evropských šampionátů. Druhou disciplínou pro ni byl 100 metrů kraul, který vyhrála časem 56,86.

Z vítězství se radoval také Tomáš Franta, který stejně jako Baumrtová na 100 metrů znak nedal časem 56,22 nikomu ze soupeřů šanci. Ve finále na 100 metrů kraul doplaval šestý. Společně se Simonou Baumrtovou byli díky skvělým výkonům na 100 metrů znak, ve kterých vytvořili nejhodnotnější mužský a dámský výkon, vyhlášeni nejlepšími plavci mítinku.

Na medaili ve své kategorii dosáhl ještě Filip Jezbera, který doplaval druhý na 100 metrů znak. Ve finále si dále zaplavali Ondřej Baumrt (50 metrů motýlek), Jakub Volf (100 metrů znak) a Karel Kaška (100 metrů kraul).