Mladší žáci TJ Slávie Chomutov obhájili triumf na Malé ceně PROSEN

S velikým náskokem před Ústím a Berounem dokázali obhájit mladší žáci chomutovského plaveckého oddílu tradiční lounskou Malou cenu PROSEN (pořádanou v posledních letech z provozních důvodů v Litvínově). Celkově již osmým triumfem z patnácti ročníků potvrdili dlouhodobou dominanci na tomto podniku.

Mezi nejstaršími zúčastněnými plavci (ročník 2006) posbírala nejvíce bodů do týmového hodnocení Veronika Chalupová, která ovládla 50 a 100 metrů znak a i v dalších čtyřech závodech se umístila do bodovaného šestého místa. Z medailí a dalších bodovaných umístění se radovali Karolína Hanáčková a Michal Werschall, na body dosáhla také Adéla Nezbedová.

Z jedenáctiletých plavců přispělo týmovými body devět dětí. Nejvíce se dařilo Anežce Doksanské, která vyhrála 100 metrů znak a i v dalších pěti disciplínách doplavala na stupních vítězů. Z vítězství se radovali také Tereza Vlasáková a Jakub Pospíšil (oba 100 metrů prsa). K triumfům oba přidali ještě další umístění mezi nejlepší trojicí. Na pódium pro tři nejlepší plavce vystoupali dále Kamila Kašková, Vojtěch Rut a Jakub Šareš. Body za umístění do šestého místa pak přinesli ještě Jakub Jezbera, Jan Žiaček a Mariana Salajková.

Z Nejpočetnější skupiny, kterou tvořili desetiletí plavci, bodovalo osm závodníků. Nejvíce se přitom dařilo Lukášovi Selingerovi, který vyhrál 50 a 100 metrů znak a 200 metrů kraul a i v dalších závodech doplaval na stupních vítězů. O jedno vítězství méně zaznamenala Kateřina Tautrmanová (50 a 200 metrů kraul) a Jan Kubišta (50 a 100 metrů kraul). Oba přidali ještě další umístění mezi nejlepší trojicí. Na třetí místa dosáhli Daniel Maják a Petra Jírová, bodově do týmové klasifikace přispěli také Kateřina Ryková, Tereza Šindelářová a Jan Žatecký.

Z osmiletých a devítiletých plavců, kterých do Litvínova odcestovalo osm, se na bodech do týmového hodnocení podílelo sedm dětí. A nejvýrazněji ti úplně nejmenší – osmiletí David Zajden (vítěz 50 metrů kraul) a Šimon Studnička, kteří dohromady z osmi závodů posbírali sedm medailí. Po jedné medaili získali Adrian Pajdič, Elen Vančurová a Noemi Maják, do šestého místa se pak podařilo zaplavat Nicole Gončarové.

Smíšená štafeta 4x50 metrů polohově ve složení V. Chalupová, M. Werschall, K. Hanáčková a V. Rut obsadila třetí místo.