Plavci TJ Slávie Chomutov skončili ve finále MČR družstev šestí

Mužský výběr chomutovských plavců se po roční pauze opět probojoval až do finálových bojů pro osmičku nejlepších oddílů. Celkově finále plavali již počtvrté a v ostravském bazéně šestým místem vyrovnali své čtyři roky staré maximum.

Cílem chomutovských plavců bylo obhájit šesté postupové místo ze semifinále. Za tím si šli od samého počátku a celý první den se dokonce přetahovali s ostravskými plavci o pátou příčku a na jeho konci ztráceli pouhých pět bodů (získali 107). Ve druhém dni chomutovští plavci postupně naději na historický výsledek ztráceli a manko na pátou Ostravu se postupně vyšplhalo až na 50 bodů. Zároveň však zvyšovali náskok na sedmé Pardubice a výsledkem bylo bezpečné šesté místo se ziskem 215 bodů. Z jasného vítězství se už po šestadvacáté v řadě radovala brněnská Kometa.

Hlavními oporami byli stejně jako v semifinále Tomáš Franta s Jakubem Štemberkem, který potvrdil výbornou formu z minulého týdne ze závodů v rakouském Grazu, kde byl členem reprezentačního výběru na multiutkání jedenácti juniorských reprezentací evropských států.

Kromě nich se na vyrovnání šesté příčky z roku 2014 podíleli Ondřej Baumrt, Jakub Volf, František a Josef Štemberkovi, Filip Jezbera a Karel Kaška.