Jakub Štemberk překonal 13 let starý rekord Podzimní ceny Litoměřic

Tradiční plavecké závody v Litoměřicích, které se třetím rokem plavou jako Memoriál Luboše Kracíka, se chomutovským plavcům vydařil. Nejvíce na sebe upozornil juniorský reprezentant Jakub Štemberk, kterému se podařilo ve finále na 200 metrů kraul překonat třináct let starý rekord závodu.

Jakub Štemberk potvrdil roli jasného favorita a s obrovským náskokem ovládl mužské finále hlavního závodu 200 metrů kraul. Vítězství umocnil tím, že časem 1:52,34 o půl vteřiny překonal třináct let starý rekord mítinku. Kromě toho ovládl ještě 100 metrů kraul, 200 metrů polohově a doplaval druhý na 100 metrů prsa.

Na finále mezi dorostenkami a dospělými dosáhly Markéta Jenčková s Eliškou Doksanskou a obsadily v něm páté a šesté místo. Jenčková k finálové účasti přidala druhé místo za 100 metrů kraul a bronzy na 200 metrů znak a polohově, Doksanská doplavala třetí na 100 metrů kraul.

I mezi staršími žáky měla chomutovská Slávie vítěze finále hlavního závodu. Byl jím Karel Kaška, který jej doplnil stříbry za 100 metrů motýlek a kraul a 200 metrů znak. Posledním chomutovským zástupcem ve finálových bojích (mladší žáci) byl Michal Werschall, který v něm doplaval šestý. Dále získal stříbra za 100 a 200 metrů znak.

Kromě výše zmíněných finalistů na medaile v jednotlivých závodech dosáhli i další plavci. Velmi se dařilo se čtyřmi medailemi včetně dvou prvenství například Filipovi Jezberovi, dvakrát vyhrála také Michaela Malinová, Zuzana Svobodová, z prvního místa se radovala i Veronika Zelenková. Na medaile dále dosáhli Kamila Slabihoudová, Ondřej Bušek, Maxim Dvořák, Kateřina Kosková a nejmladšími chomutovskými medailisty byli Jakub Pospíšil, Vojtěch Rut a Jan Žiaček.