Medailové žně chomutovských plavců na krajských přeborech

Během druhého listopadového víkendu uspořádala TJ Slávie Chomutov zimní krajský přebor v plavání staršího žactva, dorostu a dospělých. Z šestadvaceti chomutovských plavců si pověsilo na krk medaile hned jednadvacet z nich.

Přestože na krajských přeborech plavali i dorostenci a dospělí, závody byly určené především pro žákovské kategorie 12-14 let, které na nich mají povinnou účast v disciplínách, v nichž se chtějí kvalifikovat na mistrovství České republiky.

Mezi čtrnáctiletými se výsledkově dařilo nejvíce Karlovi Kaškovi. Kaška dokázal pětkrát zvítězit, dvakrát doplavat druhý a jednou třetí. Rostoucí formu potvrdila Veronika Zelenková, která k vítězství na 200 metrů motýlek přidala další tři stříbra a dva bronzy. Pro pět medailí si doplaval Ondřej Bušek, třikrát se radovala Markéta Vávrová.

Nejvíce medailí zajistili pro domácí klub třináctiletí plavci. Mezi nimi svými výkony lehce vyčníval Tomáš Moravec, který nevyhrál až ve svém posledním z devíti startů, kdy v závodě na 100 metrů kraul těsně nestačil na týmového kolegu Maxima Dvořáka. Nejvíce mu vyšel závod na 200 metrů prsa, kde po měsíci a půl opět vylepšil oddílový rekord třináctiletých na 200 metrů prsa, tentokrát o téměř 2,5 vteřiny (2:37,71).

S bilancí devíti startů a devíti medailí se s krajským přeborem nerozloučil pouze Moravec, ale i Zuzana Svobodová, která dvakrát vyhrála, šestkrát doplavala druhá a jednou třetí. Jen o jednu medaili méně si vyplaval Maxim Dvořák, po šesti medailích získali Kateřina Kosková s Janem Valentou a pro jednu si doplaval i poslední třináctiletý zástupce Adam Fencl.

Z dvanáctiletých plavců na titul oblastního přeborníka dosáhl pouze Michal Werschall – díky prvenství v úplně posledním závodě celých přeborů 400 metrů polohově. K tomu přidal ještě bronz na poloviční trati a pro jeden bronz si doplavala i Adéla Nezbedová.

Ve štafetových závodech chlapci s přehledem vítězili. V polohové na 4x50 metrů vyhrála štafeta „A“ (Jak. Štemberk, F. Jezbera, Jos. Štemberk a K. Kaška) před chomutovským „béčkem“ (O. Bušek, M. Dvořák, T. Moravec, Jos. Valenta). V kraulové pak startovala za domácí plavce pouze jedna (Ja. Valenta, T. Moravec, M. Dvořák a O. Bušek) a také bez výraznějších komplikací zvítězila.

Dramatičtější podívaná byla v dívčích štafetách na 4x50 metrů polohově, kde kvarteto K. Kosková, Z. Svbodová, V. Zelenková a M. Vávrová zvítězilo před druhými Litoměřicemi o pouhé dvě desetiny.

Mistrovství republiky starších žáků se uskuteční prvního a druhého prosince v Novém Jičíně (čtrnáctiletí), Mladé Boleslavi (třináctiletí) a Prostějově (dvanáctiletí).