Jakub Štemberk dorosteneckým mistrem ČR na 800 metrů kraul

Již tradičně se v Plzni uskutečnilo spojené mistrovství České republiky dospělých a dorostu. Devítičlenná chomutovská výprava, ve které scházeli Simona Kubová s Tomášem Frantou závodící na MS v Číně, vybojovala celkově 8 medailí. O šest z nich, včetně zlaté, se postaral Jakub Štemberk, další dvě přidala Kamila Slabihoudová.

Jakub Štemberk vstoupil do národního šampionátu bronzy na 400 metrů kraul a 200 metrů polohově. Pro zlatou medaili si pak doplaval hned další den, kdy ovládnul 800 metrů kraul v čase 8:05,83. Tímto časem atakoval i čtyři roky starý oddílový rekord Ondřeje Baumrta, ten však zatím ještě o půl vteřiny odolal. Ve zbývajících dvou dnech pak skončil třikrát druhý – na 200 metrů kraul, 100 metrů polohově a o pouhou vteřinu i v nejdelší bazénové disciplíně – 1500 metrů kraul. Všechny své závody tak dokázal proměnit ve stupně vítězů. Mezi dospělými se pokaždé umístil v TOP10, nejlépe pátý na 800 metrů kraul.

Návrat na medailové pozice na mistrovství republiky se po dvou letech podařil Kamile Slabihoudové. Třetí místa získala v disciplínách 200 metrů znak a 400 metrů polohově. Mezi dorostenkami doplavala v elitní desítce i ve všech svých dalších závodech (100 metrů znak a 100 a 200 metrů polohově). Mezi dospělými na elitní desítku dosáhla na 200 metrů znak a 400 metrů polohově.

Těsně pod stupni vítězů skončil hned několikrát Filip Jezbera. Mezi dorostenci doplaval dvakrát čtvrtý (50 a 100 metrů znak) a pátý na 200 metrů znak. Do nejlepší desítky dorostenců se vešel i na 50 metrů kraul a 100 metrů polohově. Zaplaval si i jedno dospělé finále a skončil v něm osmý (100 metrů znak).

Třikrát se do elitní desítky mezi dorostenkami dokázaly prosadit Markéta Jenčková s Michaelou Malinovou. Malinová doplavala jednou pátá (50 metrů prsa) a dvakrát osmá (100 a 200 metrů prsa), Jenčková si vyplavala sedmé (200 metrů motýlek), osmé (200 metrů polohově) a deváté místo (800 metrů kraul).

Na šampionát se svými výkony v průběhu roku dokázali kvalifikovat také Jakub Volf, Josef Štemberk a věkem stále ještě žačky čtrnáctiletá Veronika Zelenková, a dokonce i třináctiletá Zuzana Svobodová.

Chomutovští dorostenci se zúčastnili i smíšené štafety na 4x50 metrů kraul a ve složení K. Slabihoudová, M. Jenčková, F. Jezbera a Jak. Štemberk doplavali na devátém místě.