Chomutovští plavci získali deset zlatých na krajském přeboru v dlouhých tratích

V Mělníku se uskutečnil krajský přebor v plavání v dlouhých tratích na 800 a 1500 metrů kraul. TJ Slávie Chomutov vyslala některé dorostence a většinu svých žáků. Celkem si chomutovští vyplavali jednadvacet medailí, deset z nich bylo zlatých.

Vytrvalostní tratě nepatří k nejoblíbenějším disciplínám a někteří je většinou neplavou vůbec nebo třeba jen jednou za rok, ti nejmladší si v Mělníku odbyli premiéru. Dorostenci si závody mohli „vychutnat“ naplno, trenéři jim totiž dopřáli účast v obou závodech, zatímco žákům vybrali vždy jen jednu disciplínu.

Popasovali se s tím ale dobře, junioři i juniorky si pokaždé vyplavali první a druhé místo. Dorostenkám vládla Eliška Doksanská před Markétou Vávrovou, dorostencům Karel Kaška před Ondřejem Buškem.

Drtivou převahu měli chomutovští plavci u čtrnáctiletých žáků, když se Tomáš Moravec, Jan Valenta, Adam Fencl a Maxim Dvořák seřadili v závodě na 1500 metrů na prvních čtyřech místech. Mezi čtrnáctiletými žačkami doplavala ve stejné disciplíně na třetím místě Tereza Kosková. Mezi dvanáctiletými plavci se prosadila pouze Anežka Doksanská, která svůj závod na 800 metrů kraul vyhrála.

Jedenáctiletí a mladší chomutovští plavci a plavkyně absolvovali shodně závod na 800 metrů. Závod jedenáctiletých chlapců vyhrál Lukáš Selingr před Janem Kubištou, a i v kategorii děvčat vystoupaly na stupně vítězů dvě chomutovské plavkyně – vyhrála Kateřina Tautrmanová a třetí doplavala Petra Jírová.

Do Mělníka vyrazila také čtveřice desetiletých plavců a všichni si odvezli zpět do Chomutova medaili. Denis Pecháč s Kateřinou Staňkovou ve svých kategoriích vyhráli, Adrian Pajdič získal stříbro a Elen Vančurová bronz.