Anežka Doksanská vyhrála Memoriál Jaroslava Jezbery

Další povedený ročník Memoriálu Jaroslava Jezbery, v pořadí již třicátý druhý, uspořádal plavecký oddíl TJ Slávie Chomutov. Na oblíbené žákovské závody se letos sjelo dvacet osm oddílů z celých Čech. V hlavním závodě na 200 metrů polohově triumfovala domácí Anežka Doksanská a mezi chlapci ústecký Matyáš Ryšánek, domácí závodník Jakub Šareš doplaval třetí. Třetím rokem se plavalo i finále na 50 metrů motýlek – závod věnovaný památce Matěje Volfa. V něm se z domácích plavců dokázala probojovat na stupně vítězů třetím místem Zuzana Svobodová.

V hlavní kategorii plavali plavci narození v letech 2007-2009. Z domácích plavců se nejvíce dařilo Anežce Doksanské, která z bazénu vylovila hned čtyři první místa. Postupně ovládla 200 metrů kraul, 50 metrů znak, hlavní závod na 200 metrů polohově a 100 metrů kraul. Z děvčat se na stupně vítězů díky třetímu místu na 100 metrů kraul postavila ještě Kateřina Tautrmanová.

Mezi chlapci našla domácí Slávie o jednoho medailistu více. Dvakrát se radoval Jakub Jezbera (druhý na 50 metrů prsa a třetí na 50 metrů znak), jednou druhý doplaval Vojtěch Rut a pro bronzovou medaili v hlavním závodě na 200 metrů polohově si doplaval Jakub Šareš.

V kategorii devítiletých a mladších se nejvíce dařilo Šimonovi Studničkovi, který se na stupně vítězů dostal hned třikrát – první na 100 metrů kraul, druhý na 50 metrů znak a 200 metrů kraul. Něco podobného se podařilo i Davidovi Zajdenovi – druhý na 50 a 100 metrů kraul a třetí na 200 metrů kraul. Pro třetí místo na 50 metrů znak si doplaval Lukáš Ječmen.

Závod 50 metrů motýlek je již třetím rokem plaván i s OPEN finále, kterého se zúčastňují i starší žáci (2005, 2006). Finále se plave na památku Matěje Volfa, bývalého plavce TJ Slávie Chomutov, který před třemi lety v pouhých třinácti letech prohrál boj s vážnou nemocí. Z domácích plavců se do finálových bojů dostala děvčata Zuzana Svobodová (třetí) a Kateřina Kosková (osmá) a mezi chlapci Maxim Dvořák (šestý). Z vítězství se radovali sokolovský Vít Holub a Darina Budínská z Ústí nad Labem.

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

svd

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

smp

scvk

strix

TradingBR

verva

vodohosp

vodohosp

 

 

 TOPlist

TJ Slávie Chomutov - Copyright © 2014. Všechna práva vyhrazena.