Děčínský pohár prověřil mladší žáky před krajskými přebory

Téměř kompletní sestava mladších žáků TJ Slávie Chomutov vyrazili závodit na Děčínský pohár 2019. A závodili úspěšně – pro medaili si doplavalo více než dvacet chomutovských plavců. Nejvíce se dařilo Janu Kubištovi, který vyhrál všechno, co plaval a další čtyři plavci skončili na medailových pozicích ve všech svých závodech.

Z dvanáctiletých plavců vyslali chomutovští trenéři pouze čtyři plavce a tři z nich si doplavali pro medaili. Jan Žiaček s Jakubem Pospíšilem si každý doplavali pro jedno stříbro, Kateřina Nevolová pro jeden bronz.

Více plavců a především více úspěchů pak zaznamenali jedenáctileté plavci v čele s Janem Kubištou, který nenašel přemožitele v ani jednom ze svých šesti startů. Ovládl závody na 50, 100 a 200 metrů kraul, 50 metrů motýlek a 100 metrů znak a polohově. Velmi podobně na tom byla i Kateřina Tautrmanová, která zvítězila v pět závodech (stejné závody jako Kubišta s výjimkou 50 metrů motýlek). Lukáš Selingr získal jedno zlato za 100 metrů motýlek a pětkrát doplaval druhý, když pokaždé nestačil pouze na Kubištu. Pět medailí si vyplavala i Petra Jírová a dvakrát se radoval Jan Žatecký.

Desetileté plavce táhla Kateřina Staňková, která zvítězila čtyřikrát (50 metrů znak a 10 metrů kraul, polohovka, znak) a dvakrát druhá (50 metrů kraul a motýlek). Vedle ní se na stupně vítězů dokázali prosadit již jen Denis Pecháč (třikrát) s Adrianem Pajdičem (jednou).

O dalších šestnáct chomutovských medailí se postaralo šest devítiletých závodníků. Ve všech svých čtyřech startech dokázali zabodovat Šimon Studnička s Davidem Zajdenem. Studnička vyhrál 100 metrů prsa a 50 metrů motýlek, druhý doplaval v závodech 100 metrů polohově a 50 metrů prsa. Zajden ovládl 100 metrů znak, druhý doplaval na 100 metrů kraul a 50 metrů znak a bronz získal za 50 metrů kraul. Čtyřikrát se z medaile radovala i Barbora Šurková, dvakrát Elena Zezulová a jednou Lukáš Ječmen s Klárou Janečkovou.

Čtveřice nejmladších (osmiletých) chomutovských plavců si doplavala celkem pro šest medailí. Kompletní sbírku tří medailí získal Damián Pecháč a Adrian Lehnert, Klára Staňková a Tomáš Vachulka si doplavali každý pro jeden bronz.