Jakub Štemberk přepisoval na MSJ svá maxima

Mistrovství světa juniorů se v maďarské Budapešti uskutečnilo v termínu 20.-25. srpna a nechyběl na něm ani zástupce našeho oddílu, Jakub Štemberk. Stejně jako dospělí před dvěma lety plavali junioři v Duna aréně, a místní publikum jim dokázalo vytvořit parádní profesionální atmosféru.

Kuba se představil ve třech disciplínách, první z nich 400 metrů volný způsob hned na úvod celého mistrovství. Svou rozplavbu vyhrál způsobem start-cíl a dokázal si vylepšit o tři vteřiny svůj osobní rekord. Nakonec mu čas 3:56,17 stačil na 22. místo.

Hned druhý den byla programu Kubova hlavní disciplína 200 metrů polohový závod. Mezičas na sto metrech nevypadal na zlepšení osobního rekordu, nicméně Kuba předvedl fantastickou druhou stovku a čas 2:03,75 je osobním rekordem. Skvělé šestnácté místo znamená semifinálové umístění, bohužel na MS juniorů se na tratě dlouhé 200 metrů a více plave rovnou finále. I tak je to skvělý výsledek.

Posledním startem byla štafeta na 4x200 metrů volný způsob. Štafeta ve složení Jakub Štemberk, Adam Hlobeň, Sebastian Luňák a Roman Procházka pokořila český seniorský rekord a v čase 7:22,48 postoupila z pátého místa do odpoledního finále. Velký podíl na postupu měl také právě Kuba, který na prvním úseku plaval fantasticky, o dvě vteřiny vylepšil svůj osobní rekord a dokonce časem 1:50,07 atakoval hranici 1:50! Ve finále kluci nastoupili v pozměněném pořadí, Kubovi připadla role finišmana. Všichni plavali opět velice kvalitně a v čase jen o kousek horším než ráno obsadili konečné páté místo. Jakub svůj poslední úsek zvládl za 1:50,06.

Celý šampionát můžeme bezesporu hodnotit nesmírně pozitivně, ostatně takhle hodnotí celé mistrovství a své vystoupení sám Jakub:

„Jsem maximálně spokojený, ve všech startech jsem si udělal osobáky, snad jen na znaku do polohovky musím ještě zapracovat, a bude to ještě lepší. Navíc jsem plaval jedno finále se štafetou. Odpoledne byla i parádní atmosféra, na to že nebyl tak velký počet diváků. Skvělá nálada byla i v týmu, navzájem jsme se podporovali, fandili si a motivovali se. Zázemí bazénu bylo taky super, všechno přehledné, takže jsme se neztráceli. Velký dík patří naší týmové fyzioterapeutce, která se o nás perfektně starala.“ 

Děkujeme, Kubo, za skvělou reprezentaci jak České republiky, tak našeho oddílu a gratulujeme!

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

svd

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

smp

scvk

strix

TradingBR

verva

vodohosp

vodohosp

 

 

 TOPlist

TJ Slávie Chomutov - Copyright © 2014. Všechna práva vyhrazena.