Zprávy trenérů

Tobias Student zazářil v Kolíně

V sobotu 5. října vyrazili jedni z našich nejmladších plavců (ročníky 2010 a 2011) na Podzimní cenu Kolína. Pro spoustu z nich to byly také první závody mimo náš chomutovský bazén, o to větší byla určitě jejich motivace.

Nejvíce zazářila naše nejnovější posila, Tobias Student, který dokázal zvítězit ve všech svých startech a pokaždé si vytvořil osobní rekord. Navíc svým výkonem výrazně pomohl úspěšným štafetám. Mezi chlapci na stupně vítězů dosáhl také Šimon Studnička. I on se ve všech svých disciplínách zlepšil, nejlepšího výkonu ale dosáhl na kraulové čtyřstovce, kde obsadil druhé místo, a posunul svůj osobák o sedmnáct vteřin!

Mezi děvčaty na stupně vítězů dvakrát dosáhla Klára Janečková. Na padesát i sto metrů znak ukázala, že chomutovská znaková akademie funguje i mezi devítiletými, a skončila třetí. Za zmínku stojí také Barbora Šurková, která sice nedosáhla na pódium, ale i ona se dokázala pokaždé zlepšit, a čtyřikrát skončila v nejlepší desítce.

Obrovský úspěch se podařil našim smíšeným štafetám. V závodě 4x50 volný způsob obsadila sestava David Zajden, Klára Janečková, Barbora Šurková a Tobias Student první místo. Na 4x50 polohový závod vyměnil v sestavě štafety Davida Šimon Studnička, a ve složení Šimon, Bára, Tobias a Klára si doplavali pro parádní druhé místo!

Skvělé výkony předvedli všichni plavci, každý z nich si alespoň jednou vylepšil osobák, a umístění v první desítce bychom snad ani nespočítali. Pro naše zelenáče to byla jedna z prvních opravdových závodních zkušeností a všichni k ní přistoupili zodpovědně a s úsměvem, a svým trenérů udělali určitě radost.

Jako další mají mladí plavci na programu 19. října Sokolovského kapříka.