International Swimming League - hodnocení 1. kola

Simona Kubová se o víkendu 5.-6. října zúčastnila prvního kola International Swimming League v americké Indianapolis. ISL je nová série profesionálních závodů, které se účastní celkem čtyři týmy: Energy Standard, Cali Condors, DC Trident a Aqua Centurions. Simona se stala členkou týmu DC Trident a po boku takových hvězd jako Katie Ledecky (světová rekordmanka na tratích 400, 800 a 1500 kraul) nebo Natalie Coughlin (olympijská vítězka na 100 znak) se rozhodně neztratila.

První den měla Simča na programu 50 a 200 metrů znak. Sprint se jí podařil přece jen o něco lépe, svým druhým místem dokázala týmu vybojovat 7 bodů, a s časem 26,92 mohla být více než spokojená. Na dvoustovce předvedla velmi kvalitní výkon 2:07,12 a v nabité konkurenci obsadila sedmé místo.

Druhý den si Simona zaplavala 100 znak hned dvakrát. Nejprve ve štafetě, kde časem 58,19 výrazně pomohla celkovému čtvrtému místu štafety DC Trident. Necelých 20 minut po doplavání už stála znovu na startu, tentokrát na individuální stovce. Tu zaplavala téměř identicky, 58,22, a pro tým vybojovala 3 body.

Sama Simona celý mítink zhodnotila takto:

Jsem moc spokojená s 50 znak, dokázala jsem pro tým vybojovat hodně bodů. Velkou radost mi udělalo i to, že jsem byla schopná zaplavat obě stovky znak skoro stejně, i když mezi nimi bylo málo času. Překvapilo mě, jak to šlo strašně rychle za sebou, byl to fofr.

Atmosféra byla úžasná! Hlavně na závěr mítinku, kdy jsme bojovali proti Aqua Centurions o každý bod. Sešel se skvělý kolektiv. Nejvíc se mi líbilo povzbuzování a celkově optimistické naladění, hlavně trenérů a naší "šéfky" Kaitlin Sandeno. Je neuvěřitelná, tolik energie.

Hned po závodech jsme odletěli do Neapole, kde budeme týden trénovat a o víkendu proběhne 2. kolo.

Zajímavou odpověď měla na dotaz atmosféry v týmu Trident:    

I když se závod nepovede podle představ, stejně vždycky trenéři vypíchnou něco kladného. Na večerních schůzkách nehodnotíme jenom výsledky, ale máme najít jednu věc, která se nám povedla a jednoho člověka, který nás inspiroval, a jsme na něj hrdí. To je paráda. Nic negativního, skvělá změna!

Momentálně se Simona s členy týmu DC Trident připravuje v Neapoli na druhé kolo Mezinárodní plavecké ligy, které proběhne už teď o víkendu – 12. a 13. října. Závody vysílá Eurosport 2, tak nezapomeňte všichni Simču podpořit, a držet jí i celému týmu DC Trident palce!

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

svd

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

smp

scvk

strix

TradingBR

verva

vodohosp

vodohosp

 

 

 TOPlist

TJ Slávie Chomutov - Copyright © 2014. Všechna práva vyhrazena.