Skvělé výkony i uprostřed sezóny

V sobotu 12. 10. se plavci narození v letech 2002-2009 zúčastnili tradičních podzimních závodů. Litvínovský pohár se konal již po šestnácté, a pro Chomutováky byl jako vždy skvělou příležitostí k potrápení formy uprostřed sezóny.

Každý závodník si zaplaval ve čtyřech závodech (100 metrů motýlek, znak, prsa a kraul) a na základě součtu bodů se nejlepších šest v každé kategorii probojovalo do finálového závodu 200 polohově. Výjimkou byla kategorie D (žáci a žačky ročníku 2009), kterým pořadatelé o polovinu zkrátili motýlkovou trať a polohovkové finále.

Mezi nejmladšími žačkami (kategorie D) zazářila Kateřina Staňková, která ovládla znakovou a kraulovou stovku, k těmto vítězstvím navíc přidala stříbro na 50 motýlek ve fantastickém osobáku, a podařilo se jí probojovat do večerního finále. V tom se jí v dramatickém souboji podařilo porazit soupeřku z České Lípy a zvítězit! Chlapci se do finále probojovali dokonce dva, navíc oba předvedli naprosto fantastické osobáky. Adrian Strejc skončil pátý a Denis Pecháč si doplaval pro bronzovou medaili.

V kategorii Žačky C se nejvíce dařilo Anežce Doksanské, která stejně jako Katka ovládla znakovou a kraulovou stovku, a na zbylé dvě si vytvořila osobáky. Do finále tedy nastoupila jako favoritka, a svou roli se jí podařilo potvrdit, když zvítězila o téměř vteřinu před zbytkem startovního pole. V žákovském finále se představil Kuba Šareš, který k bronzu ze 100 motýlek přidal ještě jeden z hlavního závodu.

Dvojnásobné zastoupení jsme měli ve finále žaček B (ročníky 2005 a 2006). Zuzana Svobodová si osobní rekord vylepšila o více než tři vteřiny, stejně jako Valentýna Studentová, a děvčata doplavala na druhém, respektive čtvrtém místě. Valentýně se navíc podařilo ovládnout trať na 100 metrů prsa.

Hned po děvčatech ovšem nastoupili na start svého finále chlapci. Tomáš Moravec, Jan Valenta a Maxim Dvořák nedali zbytku startovního pole šanci, a celý závod naprosto ovládli. Kluci předváděli dominantní výkony celý den a zaskočit se nenechali ani ve finále. Už po prvních sto metrech odskočili svým soupeřům a v pořadí Tomáš, Honza a Max také doplavali.

V kategorii žen se po dobrých výkonech do finále dostaly Kamila Slabihoudová a Michaela Malinová. Na domácí favoritku Kamilu Javorkovou bohužel ani jedna nestačila, a tak obsadila Kamča druhé a Míša třetí místo.

V Litvínově předvedli plavci vesměs kvalitní výkony a všichni se tak zasloužili o celkové vítězství v hodnocení klubů, kdy se jim podařilo porazit i velmi silnou Ústeckou Akademii. Nyní některé starší plavce čeká hned příští víkend (18.-20. října) 5. kolo Českého poháru v Plzni, ti nejmladší se představí v sobotu 19. října v Sokolově.

Finále 200 OPZ – zleva Valenta Jan, Moravec Tomáš a Dvořák Maxim

Ostatní fotky najdete na https://slcho.rajce.idnes.cz/Litvinovsky_pohar_12.10.2019/.

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

svd

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

smp

scvk

strix

TradingBR

verva

vodohosp

vodohosp

 

 

 TOPlist

TJ Slávie Chomutov - Copyright © 2014. Všechna práva vyhrazena.