International Swimming League - hodnocení 2. kola

Akcemi nabitý víkend pro chomutovské plavce uzavřela v Neapoli Simona Kubová, která se 13. a 14. října zúčastnila druhého kola Mezinárodní plavecké ligy, opět jako členka týmu DC Trident. Tentokrát byly závody mezi týmy mnohem vyrovnanější, některým týmům přibyly posily, některým odpadly. Týmy se rvaly o každý bodík, nakonec však pořadí bylo stejné jako o týden dříve ve Spojených státech.

Simča se představila ve stejných disciplínách jako minulý týden v Indianapolis, tedy ve všech znakových distancích a ve štafetě 4x100 polohově. V každém startu dokázala vylepšit své časy z Ameriky, nejvíce na 200 znak, čas 2:05,98 je její druhý nejlepší čas za poslední tři roky a stačil jí na šesté místo. Padesátku Simona prolétla v čase 26,88 a tentokrát obsadila místo páté.

Druhý den si česká rekordmanka znovu zaplavala dvě znakové stovky. Už výkon 58,13 ve štafetě byl výrazným zlepšením, nicméně Simony forma vygradovala v individuálním závodě a velmi kvalitním časem 57,56 dohmátla na 4. místě.

Jak celou akci hodnotí sama Simona?

Jsem moc ráda, že šly moje výkony nahoru oproti Indianapolis, i když mám za sebou hodně náročný měsíc. Nejvíc si vážím sólové 100 znak, protože už jsem se cítila hodně vyčerpaná, ale boj o body pro tým mě popohnal dopředu.

V Itálii byla neskutečná atmosféra. Že Italové milují plavání, jsme věděli třeba z mítinků Sette Colli nebo z MS v Římě. Jejich miláčkem je Federica Pellegrini (kapitánka týmu Aqua Centurions). Neskutečně fandili, povzbuzovali a chtěli se se všemi fotit.

Hlavně atmosféra posledních šesti disciplín se nedá popsat. Nešla jsem se ani vyplavat, hned jsem běžela do našeho „boxu“ fandit. Probíhaly neskutečné emoce, nervy a nadšení. Jsem ráda, že závěrečné drama dopadlo o půl bodu v náš prospěch, ta radost byla nepopsatelná. 

Teď mám před sebou dva dny volna, potom Plzeňské sprinty, týden tréninku doma a 10 dní soustředění. Za pár týdnů se koná americké derby ve Washingtonu, na kterém se teprve rozhodne, jestli náš tým postoupí do finále ligy. Budu určitě sledovat výsledky skupiny B, potřebovali bychom, aby evropské týmy porazily ty americké.

Děkujeme Simče za reprezentaci našeho oddílu a gratulujeme k parádním výkonům.

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

svd

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

smp

scvk

strix

TradingBR

verva

vodohosp

vodohosp

 

 

 TOPlist

TJ Slávie Chomutov - Copyright © 2014. Všechna práva vyhrazena.