Sokolovský kapřík

Početná skupinka nejmladších chomutovských plavců se v sobotu 19. října vydala na závody Sokolovský kapřík.

Mezi nejmladšími plaváčky narozenými v roce 2011 se nejvíce dařilo Adrianovi Lehnertovi. Ve všech svých čtyřech startech dokázal vylovit z bazénu medaili, třikrát dokonce tu nejcennější a pokaždé si vytvořil velký osobák. V jeho kategorii na medaili dosáhli Damián Pecháč a Tomáš Vachulka, oba vystoupali na stupně vítězů celkem dvakrát. Z děvčat byla nejblíže Klára Staňková, které třetí místo na 100 polohový závod uteklo o pár desetinek. I tak ale předvedla dobré výkony.

Mezi devítiletými chlapci opět zářili Tobias Student se Šimonem Studničkou, zdatně jim sekundoval také David Zajden. Tobias čtyřikrát zvítězil a na tratích 50 motýlek a 50 znak překonal oddílové rekordy Tomáše Franty. Šimon doplaval pokaždé hned za Tobiasem, pouze na 50 motýlek se mezi chomutováky protlačil mariánskolázeňský Šimon Hejsek. David Zajden si doplaval pro bronz na 50 znak a stříbro na 100 polohový závod. Z děvčat byla nejúspěšnější Barbora Šurková, která na stupně vítězů vystoupala dvakrát.

V nejstarší kategorii si mezi chlapci vyplavali medaile Adrian Strejc na stovce kraul a Denis Pecháč na stovce znak a dvoustovce kraul. Mezi děvčaty předvedla parádní formu Kateřina Staňková. Ze šesti startů zvítězila celkem pětkrát, navíc si na 100 motýlek dokázala vylepšit svůj dosavadní nejlepší osobní výkon o téměř 7 sekund! Časem 1:35,67 se v zimní sezóně Katka zařadila na třetí místo v Čechách v kategorii desetiletých žaček. S blížícími se krajskými přebory, které jsou nominačním závodem pro Pohár Čech, je to velmi slibný čas a umístění.

Trenérka Markéta Šilhanová hodnotila závody takto:

Do Sokolova jezdíme již tradičně, pokaždé se zde sejde kvalitní konkurence pro ty nejmladší plavce. Pro Chomutov bylo velmi pozitivní zjištění, že v každém ročníku máme výraznou plaveckou osobnost – Katka Staňková mezi desetiletými plavala fantasticky, Tobias se Šimonem dominovali všem svým závodům a z těch nejmladších nejvíce zaujal Adrian Lehnert. S ostatními trenéry jsme mohli být s představením většiny závodníků naprosto spokojeni.

Ostatní fotky najdete na https://slcho.rajce.idnes.cz/Sokolovsky_kaprik_2019_-_19.10.2019/.

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

svd

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

smp

scvk

strix

TradingBR

verva

vodohosp

vodohosp

 

 

 TOPlist

TJ Slávie Chomutov - Copyright © 2014. Všechna práva vyhrazena.