REKORDNÍ MISTROVSTVÍ EVROPY

Rovnou tři chomutovští plavci mají za sebou mistrovství Evropy v krátkém bazénu, které se konalo 4.-8. prosince ve skotském Glasgow. Bylo to poprvé v historii našeho oddílu, kdy nás reprezentovali tři závodníci na jedné z vrcholných seniorských akcí. Všichni tři předvedli velmi kvalitní výkony a zaslouží si naše gratulace.

Simona Kubová potvrdila, že patří mezi nejlepší znakařky Evropy. Deset let od své první finálové účasti přijela do Glasgow ve vynikající formě, její časy byly jedny z nejrychlejších za několik let. Na všech znakových tratích obsadila páté místo a stala se tak nejúspěšnější českou reprezentantkou. „Jsem moc ráda za časy, které jsem zaplavala, a hlavně že se mi podařilo po 4 letech probojovat do finále na všech znakových tratích. Těch deset let uplynulo jako voda, dodnes si pamatuji, jak jsem tenkrát v Istanbulu tajně doufala v medaili. Mám to tak do teď, je to trochu vtipné.“

Tomáš Franta vylepšil ve všech svých disciplínách české rekordy. Bohužel se mu ani jednou nepodařilo probojovat do finále, na znakové dvoustovce dokonce obsadil nepopulární 9. místo, první nepostupové. Od finále mu chybělo 11 setinek. Dvě semifinálová umístění (13. a 15. místo) na kratších distancích jsou ale obrovským úspěchem. „Jel jsem do Glasgow s cílem plavat finále, což se mi bohužel nepodařilo. Na druhou stranu tři české rekordy jsou skvělé, pořád mám ale pocit neuspokojení. Je to pro mě motivace do další práce, mám na čem stavět.“

Jakub Štemberk si odbyl svou premiéru mezi dospělými a nevedl si vůbec špatně. Vylepšil si osobní rekord na 200 polohový závod, dokonce porazil českého rekordmana na této trati (na dlouhém bazénu) Pavla Janečka. Těsně za svými nejlepšími výkony zaplaval na 200 i 400 volný způsob.

Nyní naše reprezentanty čeká zimní mistrovství České republiky konající se tento víkend v Plzni.