Dohromady sedm titulů Mistra ČR Kubové a Franty zakončilo letošní sezónu

Poslední závody dekády se odehrály v Plzni od 12. do 15. prosince. Jedenáct chomutovských plavců se vypravilo na zimní mistrovství České republiky dorostu a dospělých.

Mezi dorostenci si nejlépe vedl účastník nedávného ME v Glasgow Jakub Štemberk. Vyplaval si dvě stříbrné medaile na 100 a 200 polohový závod a jednu medaili bronzovou na 400 volný způsob. Třikrát se ukázal také ve finále dospělých, kde na 400 kraul obsadil čtvrté místo. Dvě medaile veze z Plzně také starší dorostenka Michaela Malinová. Na tratích 100 a 200 metrů prsa obsadila shodně třetí místo.

Za zmínku stojí také výkon Elišky Doksanské. Na nejdelší trati 1500 volný způsob předvedla parádní výkon, osobní rekord si zlepšila o více než 15 sekund a obsadila páté místo. To je jejím nejlepším umístěním na MČR v kariéře. Účast v dorosteneckém finále si připsali ještě Veronika Zelenková, Kamila Slabihoudová a Filip Jezbera.

Benjamínkem výpravy byla Valentýna Studentová, věkem teprve žačka. Ta se mezi dospělými vůbec neztratila a dokázala se na trati 100 prsa probojovat do semifinále!

Simona Kubová na mistrovství potvrdila svou dominanci na znakových tratích. Trojnásobná finalistka z ME v Glasgow dokázala zvítězit jak na 50, tak 100 a 200 znak, svou sbírku medailí doplnila ještě o zlato ze 100 polohový závod a bronz na královské trati 100 volný způsob.

Také Tomáš Franta si do Plzně dovezl formu ze Skotska. K titulům na 100 a 200 znak přidal ještě jeden na 100 polohový závod a bronzovou medaili na kraulovém sprintu. Třešničkou na dortu bylo pro Tomáše finále 50 znak, kde se mu podařilo překonat svůj vlastní pár dní starý český rekord! Tratí téměř proletěl a dohmátl ve fantastickém čase 23,70.

Vrcholem mistrovství byla na závěr závodů smíšená štafeta 4x50 polohový závod. Ve složení Simona Kubová, Michaela Malinová, Tomáš Franta a Jakub Štemberk doplaval náš tým na třetím místě a navázali tak na svůj štafetový úspěch z mistrovství letního. Simča navíc na prvním úseku zaplavala čas 26,22, což je neoficiální český rekord! Bohužel se rekordy zaplavané ve smíšených štafetách nezapočítávají do tabulek, i tak je to ale famózní výkon.

Dekádu jsme tedy zakončili více než úspěšně, všem plavcům srdečně gratulujeme a můžeme se těšit na čtvrteční výlov vánočního kapra, vánoční svátky a nový rok 2020!