Tautrmanová druhá na Corona Cupu

Po velmi dlouhé přestávce způsobené pandemií nemoci Covid-19 se sešlo plavecké žactvo v pražském Podolí na Corona Cupu, kterého se mohli zúčastnit ti, kteří skončili na Mistrovství České republiky (případně Poháru České republiky) v loňském roce do desátého místa.

Soutěžilo se v celkovém součtu FINA bodů z pěti disciplín – 200 m polohově a 100 m závodů motýlkem, znakem, prsy a kraulem. Z chomutovských plavců se tohoto mítinku zúčastnilo celkem pět plavců.

Nejúspěšnější ze Slávie byla Kateřina Tautrmanová, která ve čtyřech disciplínách vystoupala na stupně vítězů, druhá byla na stometrových závodech znakem, kraulem a motýlkem, třetí skončila na 200 m polohově. Jediným „nemedailovým“ startem byla v jejím podání prsová 100. V celkovém součtu brala krásné druhé místo.

Dvakrát na stupně vítězů vystoupal Lukáš Selingr, který byl druhý na kraulové 100 a třetí v motýlkovém závodě. Lukáš skončil v souboji všestrannosti ze všech disciplín čtvrtý. Jednou dokázala zvítězit Valentýna Studentová, která ovládla prsovou 100, přičemž celkově skončila pátá. Jedno druhé místo si z Prahy odvezla Anežka Doksanská, která brala stříbro za 100 m znak, v celkovém součtu skončila sedmá. Jediným závodníkem chomutovské Slávie, který si neodvezl ani jeden cenný kov, byl Jan Kubišta, který celkově skončil osmý.

Všichni plavci odevzdali velmi kvalitní výkony, kterými, ač přes dlouhou tréninkovou pauzu, atakovali své osobní rekordy. Kateřina, Lukáš, Valentýna i Anežka si na všechny tratě vytvořili nové osobní rekordy, Jan překonal tři.

Kateřina Tautrmanová na stupních vítězů.