Kubová a Franta ovládli Corona Cup

Týden po žactvu se ke své účasti na Corona Cupu dostavili dorostenci a dospělí plavci. Závodili opět v pražském Podolí v bodovém součtu devíti disciplín – 200 m polohově a 50 a 100m závody všemi čtyřmi způsoby. Stejně jako minulý týden se soutěže mohli zúčastnit ti, kteří skončili na Mistrovství České republiky v loňském roce do 10. místa. Z chomutovských plavců se mítinku zúčastnilo 13 plavců.

Nejúspěšnějšími z nich byli Tomáš Franta a Simona Kubová, kteří oba „souboj všestrannosti“ ovládli. Pro Simonu bylo nejhorším umístěním 6. místo na prsové 50. Kromě zmíněné 50 a dvojnásobné trati, na které skončila čtvrtá, brala za všechny závody umístění na stupních vítězů. Simona dokázala zvítězit v obou znakových závodech a kraulové 50, druhá skončila na 200 m polohově a 100 m kraul a motýlek, třetí byla na motýlkové 50. Celkově to tedy znamenalo první místo s náskokem 143 bodů na druhou Horskou ze Slávie VŠ Plzeň.

Tomáš Franta výrazně propadl v prsařských závodech, kde skončil až ve čtvrté desítce výsledkové listiny, avšak zbytek disciplín doplaval mezi nejlepšími pěti. Zvítězil, stejně jako Simona, v obou znakových závodech, druhý skončil na kraulové 50 a třetí místa bral za 50 a 100 m motýlek. K tomu přidal čtvrtá místa za polohovou 200 a kraulovou 100. Celkově zvítězil s náskokem 182 bodů na brněnského Chrápavého.

Jakub Štemberk, jako třetí do party mezi dospělými z Chomutova, dokázal vyhrát polohovou 200, druhý skončit na kraulové 100 a třetí na prsové 100. V celkové soutěži bral čtvrté místo. Na stupně vítězů dokázal vystoupat ještě Filip Jezbera, který skončil třetí na znakové padesátce, přičemž ve své kategorii staršího dorostu byl nejrychlejší. Bohužel se mu nepovedl nedělní program podle představ a mezi dorostenci skončil osmý.

Mezi staršími dorostenkami byla z chomutovských nejúspěšnější Kamila Slabihoudová, která celkově skončila 12. Z našich plavkyň ji doplnily na 15. místě Michaela Malinová a 24. Eliška Doksanská.

Naše mladší dorostenky se srovnaly v celkovém hodnocením za sebou – 25. skončila Zuzana Svobodová a o příčku za ní Veronika Zelenková. Mladší dorostenci pak brali 28. (Jan Valenta), 30. (Tomáš Moravec), 35. (Maxim Dvořák) a 41. (Karel Kaška) místo.

Stejně jako žáci, i dorostenci a dospělí předvedli vzhledem k neočekávanému tréninkovému výpadku kvalitní výsledky.

Bohužel nynější sezona měla nečekaný vrchol v podobě Corona Cupu, všechna mistrovství České republiky jsou zrušena. Nyní se již nejlepší plavci mohou připravovat na finále Mistrovství České republiky družstev, které by mělo proběhnout na konci září v Pardubicích.

Zleva: Filip Jezbera, vítěz kategorie mužů Tomáš Franta, vítězka kategorie žen Simona Kubová a Jakub Štemberk