Mistrovství ČR družstev 2023

Plavci TJ Slavie Chomutov z.s., se tak jako každý rok účastní Mistrovství ČR družstev a je to jediná soutěž kde plaveme jako tým. Tato soutěž má 3 kola z toho jsou již odplavaná 2 kola.

První kolo se plave na úrovni všech krajů v ČR a to první se uskutečnilo pro Ústecký kraj v Chomutově dne 21.1.2023.

Náš klub v něm obsadil v kategorii žen 1.místo a v kategorii mužů 2.místo, zvítězili plavci Ústecké akademie.

2.kolo se plavalo jako semifinále v Ústí nad Labem pro Čechy a ve Zlíně pro Moravu. Do semifinále postupuje 16 nejlepších týmů Čech a Moravy a plave se o finále kam postupuje nejlepších 1-8 družstev jako I. liga a 9-16 družstev jako II. liga.

V semifinále naše děvčata obsadila 5 místo a postoupila do I. ligy z celkového 7.místa a kluci byli na 6.místě a postoupili do II. ligy z celkového 10.místa v ČR.

Velké poděkování patří děvčatům, která plavala ve složení Kubová Simona, Malinová Michaela, Tautrmanová Kateřina, Vlasáková Tereza, Staňková Kateřina, Vávrová Markéta, Svobodová Zuzana a Doksanská Eliška a Anežka.

Poděkování i klukům, kteří plavali ve složení Franta Tomáš, Jezbera Filip, Štemberk Jakub, Moravec Tomáš, Kaška Karel, Selingr Lukáš, Bušek Ondřej, Werschall Michal a dva kluci ročník 2010 jako nejmladší plavci Student Tobias a Studnička Šimon.

Finále I. a II. ligy Mistrovství ČR družstev bude hostit město Pardubice ve dnech 18. - 19.3.2023.