Zprávy trenérů

Družstva

Struktura členění družstev našeho plaveckého oddílu je zachovávána již několik let. Přesto se po přechodu do nového plaveckého bazénu musela z části přizpůsobit novým podmínkám a požadavkům družstev.

Celá léta jsme trénovali v časovém rozmezí od 16 do 18 hodin, ale díky velkému počtu závodníků a nováčků se v novém bazéně poupravily tréninky některých družstev. Došlo k rozdělení družstva „Mladší přípravky" na dvě samostatná družstva.

Ti nejmenší se připravují v družstvu „Předpřípravky ", kde si osvojují své první plavecké krůčky pod dohledem čtyř trenérů.
V „
Mladší přípravce " se snažíme naučené dovednosti zkoordinovat a zdokonalovat. Po zvládnutí plaveckých způsobů znak
a kraul, přechází plavci do tzv. „
Starší přípravky ", kde vylepšují svou plaveckou techniku a zažívají první starty na plaveckých závodech.

Talentovaní plavci ve věku deseti let přechází do družstva tzv. „Sportovního". Zde již plavou všechny plavecké způsoby a trénování začíná být skoro dennodenní rutinou. Pod dohledem vyškolených trenérů se připravují na zvládnutí svých mistrovských závodů.

 
Do tzv. „Závodního " družstva se dostanou pouze zapálení plavci, kteří na své cestě plaveckým klubem prokázali své kvality
a odhodlání se neustále zlepšovat a posouvat své mety co nejvýše. Dvojice trenérů reprezentantky Simony Baumrtové, pánové
J. Jezbera a MUDr. T. Baumrt se zde starají o třináctileté a starší plavce. Většina svěřenců se účastní svých republikových mistrovství s výbornými výsledky a jsou tak dobrými reprezentanty našeho plaveckého oddílu.

TJ Slávie Chomutov - Copyright © 2014. Všechna práva vyhrazena.