Ondřej Baumrt druhý na MČR 10 km

Ondřej Baumrt získal svou druhou republikovou medaili mezi dospělými, když po loňském bronzu z pětikilometrového závodu na otevřené vodě získal v Plzni stříbrnou medaili.

Stříbrný úspěch zaznamenal opět v dálkovém plavání, tentokrát v závodě na 10 kilometrů, plavaných v plzeňském bazénu. I když má za sebou několik stejně dlouhých a pár ještě delších závodů, tak „bazénová desítka" pro něj byla premiérou.

Od prvních metrů se všem začal vzdalovat Jan Pošmourný, který nenechal nikoho na pochybách, že právě on je aktuálně nejlepším českým vytrvalcem. Za ním se však vytvořila také velmi silná čtyřčlenná skupina, ve které se z počátku pevně držel i Ondřej Baumrt. V půlce závodu však začal ztrácet a zdálo se, že naděje chomutovského plavce na medaili jsou u konce. A i když po dalších dvou kilometrech dostihl a doslova převálcoval druhého odpadlíka, tak na osmém kilometru stále ztrácel na stupně vítězů více než jeden bazén, tedy přes 50 metrů. Jenže zatímco dva závodníci před ním začali výrazně zpomalovat, Baumrt si udržoval konstantní tempo a začal je dotahovat. Nakonec oba plavce předplaval a v relativním klidu si doplaval pro zdánlivě ztracené druhé místo. Výsledný čas měl hodnotu 1:55:54,4.

„Byl to velice náročný závod, nejen fyzicky, ale i psychicky, protože jsem někde mezi pátým a šestým kilometrem byl asi o 50 metrů za čtvrtým. Naštěstí pro mě pak klukům došly síly a já jsem, díky dobrému systému občerstvování, který jsme s trenérem dali dohromady, poměrně vydržel. Velice si tohoto umístění vážím, nejen kvůli tomu, že to je mé nejlepší umístění mezi dospělými, ale hlavně na olympijské trati."