Plavci získali na domácím MČR 10 medailí

Mimořádně povedené mistrovství České republiky dvanáctiletého žactva má za sebou plavecký oddíl TJ Slávie Chomutov. A to jak po organizační, tak hlavně po sportovní stránce. Plavci se poprvé v kariéře utkali s konkurencí z celé České republiky a chomutovští se s tím popasovali náramně, když se 5 plavců zasloužilo o 10 medailí.
Na MČR se kvalifikovalo pouze 24 nejlepších plavců z dané disciplíny.

Největší sbírku medailí si vyplavala Kamila Slabihoudová, která stála na pódiu pro tři nejlepší závodnice čtyřikrát za dvě znakové a dvě polohové disciplíny. Nejvíce se jí podařil závod na 200 metrů polohově, kde skončila na prvním místě. Navíc se jí svým výkonem na této trati (2:37,94) podařil splnit limit do reprezentace mladších juniorek. Na dvojnásobné trati skončila třetí. Další medaili zaznamenala druhým místem na 200 metrů znak, kde svým výkonem vylepšila oddílový rekord (2:35,48). Na poloviční trati pak získala bronz. Sedmé místo přidala na 800 metrů kraul.

Stejnými kovy za znakařské disciplíny se může pochlubit i Filip Jezbera. V obou závodech útočil ze zadních pozic, na stovce dokonce nebyl ani v poslední rozplavbě. Jenže díky velkým osobním rekordům dokázal na obou disciplínách zaskočit větší favority a doplaval si pro bronz na stovce a stříbro na dvoustovce. V dalších závodech skončil pátý na 100 metrů polohově a osmý
na dvojnásobné trati.

Na individuální medaile dosáhly ještě dvě žačky. První z nich je Eliška Dvořáková, která brala stříbro za druhé místo na 50 metrů kraul. Vybrala si také i solidní dávku smůly, když obsadila dvě těsná čtvrtá místa (100 metrů prsa a 200 metrů polohově). Osmá byla na 100 metrů kraul. Alice Richtrová prokázala své motýlkářské sprinterské kvality a na 100 metrů si vyplavala stříbrnou medaili, i když se v závěru velmi důrazně dotírala na první místo.

Kvalitními výkony se prezentovala také Michaela Malinová, která se do nejlepší desítky probojovala třikrát. Sedmá skončila na 200 metrů prsa a dvakrát desátá (200 metrů polohově a 400 metrů kraul). Mezi účastníky v tvrdé celorepublikové konkurenci byli také Jakub Kindl, Ela Strašková a Martin Oharek, pro které byla již samotná účast velkým úspěchem.

Velkým představením chomutovských plavkyň byly závody štafet. Kraulová štafeta 4x50 metrů byla velmi dramatická a souboj mezi Plzní a Chomutovem se rozhodl se až na posledním čtvrtém úseku. Zato v polohové byli chomutovské dívky už od začátku ve vedení a svůj náskok na plzeňskou štafetu stále navyšovaly až na konečné tři vteřiny. Obě štafety plavaly v sestavě M. Malinová,
A. Richtrová, E. Dvořáková a K. Slabihoudová.

Starší žáci (ročníky 2000 a 2001) měli své mistrovství České republiky v Pardubicích. A i když i zde měl chomutovský oddíl několik želízek, tak na medaili nedosáhnul nikdo z nich.
Co do umístění se nejvíce dařilo Barboře Veselé, která skončila pátá a šestá na prsařských závodech na 100 a 200 metrů. Jedním pátým místem (1500 metrů kraul) zakončil sezonu Jakub Štemberk a přidal k němu desátou příčku na 200 metrů kraul. Markéta Jenčková se umístila v nejlepší desítce třikrát v kraulových závodech – sedmá byla na 400 metrů a devátá skončila na 200 a 800 metrů. Johana Holá byla osmá a desátá (200 a 100 metrů prsa) a pro jedno desáté místo (400 metrů polohově) si doplaval také Josef Valenta. Mezi účastníky byli také Filip Kudláček, Josef Štemberk a Jiří Lisý.