Jedenáct finále v Litoměřicích!

Do Litoměřic na jedenáctý ročník tamní Podzimní ceny vyrazili z Chomutova plavci všech kategorií. A i přes absenci aktuálně největších es chomutovského plavání se domů vrátili s početnou sbírkou medailí a jedenácti účastmi ve finálovém závodě na 200 metrů kraul.

Nejvíce medailí posbírali pro chomutovský oddíl zástupci nejmladší kategorie (2002 a mladší). Největší měrou se o to zasloužili Filip Jezbera a Eliška Dvořáková, kteří dohromady ze třinácti startů nasbírali dvanáct medailí. Jezbera ovládl s jednou výjimkou všechny disciplíny, do kterých nastoupil - tedy 100 metrů motýl, znak a kraul, 200 metrů znak a polohově. Nevyhrál pouze hlavní závod, kde skončil druhý. Dvořáková vyhrála třikrát (200 a 100 metrů prsa, 100 metrů kraul), druhá byla na 100 metrů motýlek a třetí místo brala v hlavním závodě. Na finálovou účast v této kategorii dosáhly ještě M. Malinová a A. Richtrová, která k účasti ve finále hlavního závodu přidala zlato z motýlkové stovky. Na stejné trati byl bronzový M. Oharek.

Mezi třináctiletými a čtrnáctiletými úřadoval Josef Valenta, který ovládl čtyři závody včetně toho hlavního. Další prvenství zaznamenal na 100 metrů znak a kraul a 200 metrů polohově. Druhé místo pak obsadil na 100 metrů motýlek. Finálovými účastmi na Valentu navázali Ja. Štemberk a F. Kudláček, který byl ještě druhý na 200 metrů znak. Mezi medailisty se zařadila díky třetímu místu na 100 metrů prsa i J. Holá.

V nejstarší kategorii se z chomutovských plavců dařilo Rebecce Klímové. Zaznamenala tři prvenství (100 metrů motýlek, znak a polohově), dvě druhá místa (200 metrů znak a hlavní závod) a na 100 metrů kraul byla třetí. Jakub Volf obsadil druhé místo za 200 metrů znak a dvě místa třetí – 200 metrů polohově a v hlavním závodě. Ve finále Volfa doplnilo duo M. Soukup a F. Štemberk, přičemž první jmenovaný získal ještě třetí místo za 100 metrů znak.

„Závody byly z chomutovského pohledu vydařené. Sedm loňských účastí ve finále jsme překonali o další čtyři, což je velmi slušný počin. Ve finále i přes bolest ramene prokázala největší zlepšení Eliška Dvořáková, která postoupila do finále z 6. místa a zde obsadila místo třetí. Ještě o stupínek lépe dopadla a druhé místo si tak ve finále vyplavala Rebecca Klímová. Mezi nejstaršími chomutovskými kluky kraloval Jakub Volf, který si ve finále 200 kraul zlepšil svůj osobní výkon a obsadil 3. místo. Výborně zaplavali také Josef Valenta a Filip Jezbera, kteří nejprve v rozplavbě, pak ve finále 200 kraul si vylepšili osobní rekord na této trati. Josef Valenta finále vyhrál, Filip Jezbera ve své věkové kategorii skončil druhý. Pochvalu si však zaslouží prakticky všichni, protože plavali dobře a často i v osobních rekordech," zhodnotila Pavlína Lednová.