Ondřej Baumrt druhý na MČR v dálkovém plavání

Ondřej Baumrt se jako jediný chomutovský plavec zúčastnil MČR v dálkovém plavání v Praze - Podolí. Na nejkratší mistrovské vytrvalecké trati (5km) si druhým místem spravil chuť po nepříliš povedeném loňském vystoupení, kdy obsadil až desáté místo.

Už od prvních metrů se Baumrt pohyboval na čele skupiny pěti plavců, kteří bojovali o druhé a třetí místo. První totiž neohroženě plaval v současné době neporazitelný Jan Micka z USK Praha. Na třetím kilometru ztratil kontakt první konkurent, na čtvrtém další. Kilometr před cílem měl Ondřej Baumrt náskok na třetí a čtvrté místo osm a devět vteřin, ale síly měl rozvržené dobře a tak veškeré pokusy o ataky dokázal odrazit a doplaval druhý s šestivteřinovým náskokem na třetího Karla Balouna z Komety Brno.

Dohmátl v osobním i oddílovém rekordu 55:25,2 a s více než půlminutovou rezervou splnil první část kvalifikace na MS v Kazani pro nejdelší trať 25 kilometrů. Druhá a těžší část ho čeká na konci červa na Seči, kdy bude muset vyhrát kvalifikační závod na 20 kilometrů.

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

 

 

 

 

 

 TOPlist

TJ Slávie Chomutov - Copyright © 2014. Všechna práva vyhrazena.