Do Chomutova opět po roce zavítala česká plavecká elita

logo2TJ Slávie Chomutov uspořádala již 32. ročník Velké ceny Chomutova a ani tento ročník si nenechaly ujít české plavecké hvězdy. Hlavním lákadlem byla domácí Simona Baumrtová, do Chomutova ale zavítali také další na mezinárodní scéně úspěšní plavci, jakými jsou Barbora Závadová, Jan Micka, Jana Pechanová a spousta dalších. V hlavním závodě na 200 metrů polohově kralovali stejně jako loni Simona Baumrtová a Pavel Janeček.

Velkou cenu zpestřil i třetí ročník exhibiční PRO-AM štafety, kde v jedné štafetě startovali dva zástupci sponzorských firem (každý plaval 50 metrů) a dva elitní čeští plavci. Vítězství a zisk putovního poháru se po roční přestávce vrátil ke společnosti SMP a.s., která plavala ve složení Martin Doksanský, Jindřích Taurtrman, Simona Baumrtová a Ondřej Baumrt.

Nejlepší plavkyní domácího oddílu byla Simona Baumrtová. Nastoupila do osmi závodů, z nichž hned šest vyhrála. Byly mezi nimi její parádní disciplíny 50, 100 a 200 metrů znak, 200 metrů polohově, 50 metrů kraul, ale třeba také 200 metrů prsa. Druhá pak skončila na 50 metrů motýlek a prsa.
Na jedno první místo se dokázali prosadit i Tomáš Franta a Štěpánka Šilhanová. Franta ovládnul 50 metrů znak a další dvě medaile pak přidal opět na padesátimetrových sprintech, a sice kraulem (druhý) a motýlkem (třetí). Šilhanová vyhrála v závodě na 100 metrů kraul. Na stupně vítězů se v této nejstarší kategorii prosadili ještě Barbora Veselá (druhá na 200 metrů prsa) a Ondřej Baumrt (třetí na 200 metrů motýlek).

Také mezi ročníky 2001 a 2002 měla domácí Slávie hojné zastoupení na nejvyšších příčkách. Z děvčat byla nejlepší Alice Richterová, když ovládla motýlkové závody na 50 a 100 metrů a třetí místo obsadila na nejdelší motýlkové distanci (200 metrů). Pro tři druhá místa si doplavala Michaela Malinová (50 a 200 metrů prsa, 200 metrů polohově), Kamila Slabihoudová obsadila druhé (100 metrů motýlek) a třetí místo (50 metrů prsa), Eliška Dvořáková byla jednou třetí (200 metrů polohově).

Mezi chlapci se dařilo Filipovi Kudláčkovi, který vyhrál 200 metrů kraul a třikrát obsadil druhé místo (50 a 100 metrů kraul, 50 metrů znak). Pro třetí místo za 200 metrů znak si na stupně vítězů vystoupal Filip Jezbera.

Mezi nejmladšími plavci (2003, 2004) se prosadili Eliška Doksanská (druhá na 200 metrů kraul, třetí na 50 metrů kraul) a Karel Kaška (druhý na 200 metrů motýlek a třetí na 50 metrů motýlek).