Žáci TJ Slávie Chomutov skončili pátí na Litoměřickém Kalichu

Letní část plavecké sezony pro žactvo (2002-2005) odstartovala tradičně v Litoměřicích, kde oddíly soupeří o putovní pohár – Litoměřický kalich. Žáci TJ Slávie Chomutov tento pohár po loňském vítězství obhajovali, letos však skončili na čtvrtém místě a na další rok předali pohár do rukou Motorletu Praha.

Mezi čtrnáctiletými plavci se nejvíce prosazovala Kamila Slabihoudová, která doplavala dvakrát třetí (50 metrů prsa a 100 metrů motýlek) a vyhrála finále na 100 metrů prsa. Podobně se dařilo i Michaele Malinové, která vyhrála 50 metrů prsa a ve finále doplavala na druhém místě. V šestičlenném finále doplnily chomutovskou nadvládu ještě pátá Eliška Dvořáková a šestá Alice Richtrová. Mezi chlapci se do finále prosadil Filip Jezbera a obsadil páté místo.

Dvanáctiletí plavci měli určenou jako finálovou disciplínu 100 metrů znak, do které se dokázal proplavat Karel Kaška a obsadil v ní třetí místo. Dále byl ještě druhý na 100 metrů motýlek.

Z jedenáctiletých plavců se do finále na 100 metrů kraul dostali dva chomutovští zástupci – čtvrtá Zuzana Svobodová a šestý Tomáš Moravec. Oba k účastem ve finále přidali medaili v závodě na 100 metrů prsa (bronz a stříbro). Na stupně vítězů se dokázal prosadit i Jan Valenta, který skončil druhý na 50 metrů znak.