Baumrtová na MČR byla třikrát zlatá, Šilhanová veze stříbro

Simona Baumrtová potvrdila roli české znakařské jedničky a v Pardubicích na mistrovství České republiky vyhrála všechny tři znakařské disciplíny, ke kterým přidala stříbro za 100 metrů kraul. Stříbrnou medailí se může pochlubit také Štěpánka Šilhanová, které se to podařilo na motýlkové padesátce. Tomáš Franta republikový šampionát spolu s dalšími mladými reprezentanty vynechal a připravuje se na blížící se mistrovství světa juniorů.

V Pardubicích Simona Baumrtová vyhrála postupně 200 a 50 metrů znak, největší pozornost ale soustředila na poslední den mistrovství, kdy byla na programu znakařská stovka, na které zatím ještě neměla splněný olympijský A limit a právě na závodech v Pardubicích byla poslední šance jej splnit. To se i přes suverénní vítězství opět těsně nepovedlo a nyní musí čekat, zda dostane dodatečnou pozvánku od Mezinárodní plavecké federace. Jistotu účasti v brazilském Riu má v závodech 200 metrů znak a polohově. Na úplný závěr šampionátu vybojovala stříbro na kraulové stovce.

Druhou medailistkou byla Štěpánka Šilhanová, které se náramně podařil sprint na 50 metrů motýlkem a v osobním rekordu dohmátla jako druhá za držitelkou českého rekordu Lucií Svěcenou ze Žatce. Do finále se dostala ještě na 200 metrů kraul, ve kterém skončila na šestém místě. Těsně před branami finále skončila na 50 metrů kraul, když v semifinále doplavala desátá.

Hned na tři finále B dosáhla teprve čtrnáctiletá Kamila Slabihoudová. Chomutovské plavkyni se to podařilo na 200 metrů polohově (celkově desátá), 400 metrů polohově (třináctá) a 200 metrů znak (patnáctá).

Do semifinále na 50 metrů prsa se proplavala Barbora Veselá a skončila v něm na patnáctém místě. Podobný úspěch jen těsně o jednu pozici unikl Jakubovi Volfovi na 50 metrů znak. Na republikový šampionát se kvalifikovali ještě Ondřej Baumrt, Ondřej Slabihoud a Jakub Štemberk, kteří se nejlépe umístili ve třetí desítce výsledkové listiny.