Doksanská se Studentovou vezou zlato z MČR

Hned tři žákovská mistrovství republiky se konala o víkendu 7.-8. prosince. Zatímco ročníky 2007 a 2006 jeli až na Moravu (do Prostějova resp. Kopřivnice), ročník 2005 měl své mistrovství o něco blíže, a to v Mladé Boleslavi.

Nejúspěšnější byli dvanáctiletí, a to hlavně Anežka Doksanská. Anežce se podařilo vybojovat čtyři medaile, zlatou na 100 znak, kdy se jí dokonce podařilo časem 1:09,44 překonat oddílový rekord, dvě stříbrné na 200 znak a 800 volný způsob a sadu se jí podařilo zkompletovat na 100 volný způsob, kde brala bronz. Smolná diskvalifikace za předčasný start na 200 volný způsob ji připravila o ještě jedno stříbro. Do desítky se podařilo dostat Kubovi Šarešovi na nejdelší kraulové trati, 1500 volný způsob. Ostatní účastnící tohoto mistrovství (Jakub Pospíšil, Vojtěch Rut a Tereza Vlasáková) předvedli výkony na hranici svých osobních rekordů.

Mistrovský titul veze z Kopřivnice také třináctiletá Valentýna Studentová, která také přepisovala oddílové rekordní tabulky. Na trati 200 metrů prsa předvedla výkon 2:41,32 a s přehledem zvítězila. V Kopřivnici také plavali Tereza Jaklová s Michalem Werschallem. Trenér Jaroslav Jezbera mladší jejich výkony hodnotil takto:

„Michala trápila nervozita a bylo to znát, ale 200 znak zaplaval dobře takticky a vyrovnal si osobák. Terka moc hezky bojovala na 100 motýl. Valče se nepovedla 100 prsa, musí se naučit lépe jí načasovat. Dvoustovku zvládla fantasticky, krásně si pohlídala rychlost a nenechala se připravit o zlato. S jejím výkonem jsem velmi spokojen.“

Posledním šampionátem, kterého se naši plavci zúčastnili, bylo mistrovství čtrnáctiletých. Zde byl ještě před dvěma týdny velkým favoritem na medaili Tomáš Moravec, bohužel si přivodil nešťastné zranění. I se zlomeným prstem na noze ale dokázal na 100 prsa doplavat v první desítce. To samé (bez zranění) se povedlo také Maxovi Dvořákovi a Zuzaně Svobodové, která si vylepšila osobní rekordy na 100 i 200 prsa. Velmi dobré výkony předvedl také Jan Valenta, který se potýkal se zdravotními problémy ale i tak si dokázal vylepšit osobák celkem třikrát. Trenér Tomáš Baumrt nešetřil na jeho účet slovy chvály:

„Honza byl výborný, plaval v ustupující nemoci, o to jsou jeho časy cennější. Také holky plavaly skvěle. Max nás nezklamal, ale bohužel také nepřekvapil. Škoda Tomášova zlomeného prstu, byly tam medailové ambice. Obecně mistrovství hodnotím pozitivně, plavci plavali na hranici svých možností.“

Valentýna, Zuzana a Tomáš se dokázali probojovat také na mistrovství republiky dospělých, které se koná již tento víkend v Plzni. Pro všechny půjde o parádní zkušenost a možnost sledovat ty nejlepší české plavce v akci, v čele s naším Tomášem Frantou a Simonou Kubovou. Všem budeme držet palce a přejeme hodně štěstí.

Valentýna Studentová - 1. místo 200 P roč. 2006

Anežka Doksanská - 1. místo 100 Z roč. 2007