CHOMUTOVŠTÍ ZAZÁŘILI V LITOMĚŘICÍCH

V sobotu 15. února se třiadvacetičlenná výprava plavců ročníku 2006 až 2009 vydala na závody do Litoměřic, na již tradiční Litoměřický kalich.

Nejúspěšnější mezi žačkami byly Anežka Doksanská a Petra Jírová. Obě dvě si v Litoměřicích vybojovaly dvě zlaté medaile. Zatímco Anežka ve své kategorii (žačky ročníku 2007) ovládla obě dvě znakové tratě, Petra (kategorie žačky ročníku 2008) dokázala dvakrát zvítězit na tratích motýlkových. Obě děvčata vezou ještě navíc medaili stříbrnou z kraulové stovky. Na medaile dosáhly také Valentýna Studentová a Tereza Mulačová, účast ve finále si připsala Tereza Vlasáková.

Mezi chlapci probíhal během celých závodů velký souboj mezi Lukášem Selingrem a Janem Kubištou, který vyvrcholil na královské trati 100 volný způsob. Po napínavém závodě nakonec zvítězil Jan Kubišta, pro kterého to bylo celkem druhé zlato závodů. Kromě stříbra na této trati dokázal Lukáš Selingr doplavat druhý ještě na 100 znak, 50 kraul a motýl a s pěti medailemi byl naším nejčastěji oceňovaným plavcem. Dvě bronzové si veze Jakub Šareš, a po jedné medaili vybojovali Denis Pecháč s Adrianem Strejcem.

O týmový úspěch se postaraly obě štafety. Na neobvyklé trati 4x25 metrů dokázala smíšená kraulová štafeta ve složení Valentýna Studentová, Jan Kubišta, Anežka Doksanská a Adrian Strejc vybojovat bronz. Štafeta na 4x25 metrů polohový závod byla dokonce ještě o stupínek lepší, a tak si Lukáš Selingr, Valentýna, Anežka a Adrian vezou domů ještě jedno stříbro. Obě štafety navíc vyhrály na cestu ještě dva výborné dorty, za což jim jistě děkují všichni kamarádi z týmu.

V celkovém hodnocení oddílů jsme obsadili třetí místo, pouhé dva body za druhou Ústeckou akademií.

V únoru se dalších závodů zúčastní pouze Anežka s Valentýnou, které jsou součástí týmu, který si vybojoval účast v semifinále Mistrovství České republiky družstev. To se bude konat už tento víkend, 22. a 23. února v Praze.