Zahájení zimní sezóny

Zimní sezónu tohoto zvláštního roku zahájili 12. září naši osmi, devíti a desetiletí plavci na Malé ceně Děčína. Téměř třicetičlenná výprava dokázala v Děčíně vybojovat několik medailových umístění, včetně vítězství ve smíšené polohové štafetě – tu ovládla sestava Klára Janečková, Šimon Studnička, Tobias Student a Barbora Šurková.

Nejúspěšnějším plavcem byl právě Tobias Student, který dokázal zvítězit ve všech svých šesti startech, a dokonce si čtyřikrát vylepšil osobní rekord. Pilně mu sekundoval Šimon Studnička, dvakrát stříbrný a čtyřikrát bronzový. Jednu zlatou medaili si z Děčína vezou také Tomáš Vachulka s Adrianem Lehnertem.

Za zmínku stojí také výkon osmiletého Matouše Douši, pro nějž byly závody v Děčíně premiérou mimo chomutovský bazén. Matouš rozhodně neudělal ostudu, na trati 50 znak si vylepšil osobní rekord a obsadil výborné třetí místo!

U děvčat se z vítězství a několika medailových umístění radovala Barbora Šurková. Jeden bronz veze domů také Chiara Lomascolo Szittyay, pro kterou byly tyto závody stejně jako pro Matouše první na venkovní půdě.

Malí plavci budou mít teď několik týdnů čas na trénink a zdokonalení svých schopností, než se 24. října představí na závodech v Sokolově.

Fotogalerie z děčínských závodů