Franta dvojnásobným vítězem mistrovství Malopolského vojvodství

O víkendu 13. a 14. listopadu, kdy se ještě v Česku nepořádaly plavecké závody, se Tomáš Franta zúčastnil otevřeného mistrovství Malopolského vojvodství konaného v Osvětimi, které zároveň navazovalo na jeho soustředění s českou reprezentací v taktéž polském Zakopaném.

Celý šampionát zahájil kraulovou padesátkou, na kterou dohmátl třetí. Následně ovládl znakovou 200, kdy mu konkurenci dělali hlavně kolegové z české reprezentace Jan Čejka a Tomáš Ludvík. Tomáš zvítězil v čase 1:58,16, druhého Čejku porazil o pouhých 5 setin sekundy, třetí Ludvík byl o další 4 desetiny zpět.

Další sprinterskou disciplínou byla motýlková 50, která pro Tomáše opět znamenala 3. místo. Tomáš poté nastoupil na 100 m znak, kdy, asi hlavně, aby dodržel posloupnost, opět zvítězil. Tentokrát za sebou Jana Čejku nechal o 45 setin sekundy a Tomáše Ludvíka o více než 3 sekundy.

Na závěr Tomáš odplaval polohovou 100, která se mu výrazně nepovedla a skončil až na 15. místě.

Tomáše společně s Jakubem Štemberkem a Simonou Kubovou čeká mítink v uzbeckém Taškentu, kde je pro všechny tři možnost plnit limity pro účast na Olympijských hrách. Simona má limit již splněn, avšak bude se snažit splnit limit s reprezentačními kolegyněmi na polohové štafetě.