Velká cena Liberce – 3. závod českého poháru

Ve dnech 4.-6.června se konal závod 3.kola českého poháru v Liberci, kterého se zúčastnila početná výprava 17 chomutovských plavců.

Naši nejlepší plavci se v kvalitní konkurenci plavců z celé republiky neztratili a měli celkem 18 účastí ve finále A a 7 ve finále B. 3 z nich dokonce skončili na medailových pozicích. Kamila Javorková byla třetí na 200 polohový závod, Filip Jezbera obsadil druhé místo na 50 znak a Michaela Malinová skončila dvakrát druhá na 100 i 200 prsa v kvalitních osobních rekordech. Mnoho však nescházelo k tomu, aby medailí bylo více, neboť naši plavci pak ještě obsadili 7x čtvrté místo.

Forma našich nejlepších plavců roste, mnozí z nich si zaplavali svoje nejlepší osobní časy a jsou dobrým příslibem před vrcholem sezóny, kterým pro většinu z nich bude mistrovství ČR, které se koná od 18.-20.června v Ústí nad Labem.