OH 2020 Tokio

Olympijské hry, které se z důvodu koronavirové pandemie odložily o 1 rok, konaly v japonském hlavním městě Tokiu. Z našeho oddílu se jich zúčastnila Simona Kubová, jednalo se již o její třetí účast na této vrcholné, sportovní události. Je první plavkyní z ČR, která se zúčastnila svých třetích olympijských her, což je důkazem dlouhodobě vrcholné výkonnosti Simony.

Na aklimatizační pobyt, který probíhal ve městě Kochi na japonském ostrově Šikoku, odletěla 11.7. 

Plavci tam trénovali v nádherném 50 m bazénu, z důvodu pandemie ale v „bublině“, bez možnosti jakéhokoli kontaktu s okolím. Příprava probíhala po sportovní stránce podle plánu. Po 10 dnech pak plavci přeletěli již do japonské metropole k plaveckým soutěžím olympiády. Simonu čekaly 2 starty (100 a 200 znak), kde si zejména na stometrové trati přála zlepšit letošní nejlepší čas a probojovat se do semifinále. Na dvojnásobné trati pak již tak vysoké ambice neměla.

25.7.nastoupila ke své hlavní trati, závod rozjela dobře, po první padesátce obracela v nejlepším letošním mezičase, po obrátce, zejména v posledních 25 metrech jí však rychle docházely síly a obsadila v celkovém pořadí 27.místo. 29.7. pak plavala 200 znak,závod zaplavala dobře takticky, na tuto trať se však v posledních měsicích již tolik nesoustředí a obsadila celkové 25.místo.

Závěrečná příprava Simony na olympiádu probíhala po sportovní stránce zcela bez problémů, toto však již nelze říct o její stránce zdravotní. V den odletu do Japonska musela začít užívat antibiotika pro infekt dýchacích cest, v prvních dnech v Japonsku se pak zdálo, že infekt ustupuje, po týdnu v Kochi však došlo opět ke zhoršení, objevil se u ní záchvatovitý kašel, který bohužel do začátku plaveckých soutěží neustoupil.

Z Tokia se pak vrátila do ČR 1.8. Po krátké dovolené se zapojí do přípravy na mezinárodní plaveckou ligu, které se zúčastní v barvách velmi silného družstva Energy Standard. Snad bude příprava včetně zdravotního stavu probíhat bez komplikací a Simona si udělá radost kvalitními časy. Závody se konají již koncem srpna v italské Neapoli.