Student stoprocentní i v Děčíně

V sobotu 6. listopadu se v děčínském akvaparku konal další závod zimní plavecké sezony, určený pro žáky a žákyně. Chomutovská Slávie na tento mítink vyslala pětačtyřicetihlavou výpravu, která se mezi ostatními kluby rozhodně neztratila. Celkově na stupně vítězů vystoupalo 25 chomutovských plavců.

Nejúspěšnějším z nich byl, jako již tradičně tuto sezonu, jedenáctiletý Tobias Student. A taktéž, jak je již obvyklé, což pochopitelně nikterak nesnižuje kvalitu jeho výkonů, zvítězil ve všech svých startech. Zároveň si vylepšil dvakrát nejlepší osobní výkon, a sice na motýlkové 50 a ve finále hlavního závodu na 50 m volný způsob.

Tobiasovi zdatně sekundovala dvanáctiletá Kateřina Staňková. Dokázala celkem pětkrát zvítězit, z toho si na čtyřech tratích vylepšila i osobní rekordy. Postupně zvítězila na znakové a polohové 100, ve finále kraulové 50, motýlkové 50 a na kraulové 100. Jedinou disciplínou bez vylepšení nejlepšího času jí byla znaková 100.

            Na tři vítězství dosáhl jeden z nejstarších harcovníků v tomto týmu, Jan Kubišta. Dokázal zvítězit ve finále kraulové 50 a dále na 50 m motýlkem a 100 m volným způsobem. K tomu dokončil všechny starty na stupních vítězů – přidal ještě dvě druhá místa.

„Štěstí“ na tak skvělého soupeře, jakým je Tobias, má Šimon Studnička. I on si však dokázal doplavat pro vítězství, a sice hned dvě. První byl jak na 50, tak i na 100 prsové, zatímco v ostatních disciplínách bral jedno druhé a tři třetí místa. Stejný počet zlatých medailí si z Děčína odvezl i Adrian Strejc. Tento dvanáctiletý závodník zvítězil na prsové a polohové 100, k čemuž přidal jedno druhé a tři třetí místa.

Vystoupat na nejvyšší stupínek se podařilo i dalším šesti chomutovským plavcům. Prvním z nich byl Lukáš Selingr, který zvítězil na 100 m motýlek a přidal tři třetí místa, následovaný Adrianem Lehnertem, vítězem na stejné disciplíně a čtyřnásobným medailistou (jedno druhé a tři třetí místa) a Petrem Ječmenem, zlatým na znakové 50, který byl ještě jednou bronzový. Tomáš Vachulka proměnil své starty v šest cenných kovů, zvítězil na znakové 100, čtyřikrát byl druhý a jednou třetí. Valérie Jaklová potvrdila skvělou líheň chomutovských znakařů, zvítězila taktéž na 100, druhá skončila na poloviční trati, kde ji pokořila Stela Klánová, která svou medailovou sbírku obohatila i o další dva bronzy.

Dalšími závody pro tuto kategorii bude již 13. listopadu Velká cena Mostu, aby si jedenáctiletí a mladší ověřili svou formu před Krajskými přebory mladšího žactva, které následují týden poté.