Osm chomutovských plavců přeborníky Ústeckého kraje na dlouhých tratích

V neděli 7. listopadu se v nově zrekonstruovaném bazéně v Lounech konal Krajský přebor Ústeckého kraje na dlouhých tratích, kam i TJ Slávie Chomutov vyslala početnou výpravu svých závodníků. Osm z nich dosáhlo na krajské tituly!

Mezi staršími juniorkami nenašly své přemožitelky, kromě sebe samých, Eliška Doksanská a Kamila Javorková. Zatímco Kamila zvítězila na kratší osmistovce, kde Eliška dohmátla druhá, na 1500m trati si pozice prohodily. Nejstarším mužem ve výpravě byl mladší junior Adam Fencl, který dokázal na obou tratích zvítězit. Toho na osmistovce doplnil Michal Werschall, který byl třetí.

Mezi staršími žákyněmi byla nejúspěšnější Kateřina Tautrmanová, která ovládla obě vytrvalecké disciplíny. Na stupních vítězů ji doplnily dvakrát stříbrná Tereza Vlasáková a Johana Vrbasová, která byla třetí na 1500. Mezi stejně starými muži chomutovští ovládli stupně vítězů na 800. První skončil Lukáš Selingr, druhý byl Jan Kubišta a třetí Jakub Jezbera. Na „dvojnásobné“ trati si všichni o jednu příčku pohoršili, když je porazil litvínovský Adamec.

Podobného výsledku, a sice kompletních stupních vítězů, dosáhly i chomutovské mladší žákyně na patnáctistovce. Zvítězila Kateřina Staňková, druhá byla Barbora Šurková a třetí Michaela Fröhlichová. Kateřina k tomu přidala i stříbro na osmistovce. Muži se však nenechali zahanbit. Na 1500 se seřadili na čele v pořadí Tobias Student, Šimon Studnička a Adrian Strejc. Na 800 pak opětovně zvítězil Tobias, kterého bronzovou příčkou na stupních vítězů doplnil Jakub Lehnert.

Pro nejmladší, desetileté plavce, byla připravena kraulová 400. Zde zcela suverénně zvítězila Klára Staňková, která svou soupeřku zdolala o více než minutu. Muži doplnili medailovou sbírku, kdy Damián Pecháč, poté, co mu došly síly na posledních 50 m, byl druhý a Tomáš Vachulka skončil třetí.