Tři plavci zlatí v Mostě

Po roční přestávce se 13. listopadu vrátili plavci do Mostu na místní Velkou cenu, plavanou taktéž jako memoriál Jiřího Vachulky. Chomutovská Slávie na tento mítink vyslala početnou výpravu závodníků ve všech věkových kategoriích, od nejmladších žáků až po dospělé.

Nejúspěšnějším chomutovským závodníkem se stal zde nejstarší, Filip Jezbera. Ten prokázal svou zvyšující se formu s výhledem k Mistrovství České republiky, když si hned v pěti startech ze šesti celkových vytvořil nové osobní rekordy. Podařilo se mu zvítězit na kraulové 50 a 100, polohové 100 a ve své velmi silné disciplíně, 50 m znak. K těmto výkonům přidal ještě druhé místo za motýlkovou 50.

Velmi zdatně mu sekundoval Adrian Lehnert, který dokonce ve všech svých startech vystoupal na stupně vítězů. Ovládl tři disciplíny – 50 m motýlkem, 50 m znakem a polohovou 100, které doplnil třemi druhými místy, a sice za prsovou 50 a kraulové závody na 50 a 100 metrů. Své výkony navíc podtrhl osobně nejlepšími časy, a to ve všech závodech.

Na nejvyšší stupínek vystoupala i Zuzana Svobodová. Zuzaně se podařilo zvítězit na „své“ prsové 50. K tomu přidala i osobní rekord na znakové 50.

Pět medailí si z Mostu odvezla Kamila Javorková. Byla druhá v obou kraulových disciplínách a polohové 100 a bronzová na prsové a motýlkové 50. Jedno stříbro v Aquadromu vytěžil i Tomáš Moravec, a sice za prsovou 50. Hned čtyřikrát skončil třetí Dominik Raboch (50 a 100 m volný způsob, 50 m motýlek a 100 m polohový závod), dva bronzy získala Barbora Šurková (motýlková a kraulová 50) a jednou na stupně vítězů vystoupala i Markéta Vávrová (třetí na kraulové 50).

Skvělé výkony také potvrdily obě štafety. Ženská štafeta nejprve ve složení Kamila Javorková, Zuzana Svobodová, Veronika Zelenková a Markéta Vávrová ovládla polohovou štafetu na 4x 50 m, aby pak po vystřídání pozic Kamily s Markétou ovládly i tu kraulovou. Muži se nenechali zahanbit a ve složení Filip Jezbera, Tomáš Moravec, Karel Kaška a Ondřej Bušek zvítězili taktéž v obou štafetách.