Čtyři vítězové ústeckého DRoP Cupu

V sobotu 15. ledna se v Mělníku konalo jarní kolo soutěže Dlouhodobého rozvoje plavce pod názvem DRoP Cup pro Ústecký kraj. Chomutovská Slávie na tuto soutěž vyslala 29člennou výpravu závodníků ročníků narození 2008 až 2011. Zároveň čtyři chomutovští plavci zvítězili v celkovém bodování.

Nejúspěšnějším závodníkem se stal jedenáctiletý Adrian Lehnert, který ovládl všechny své starty. Zároveň si časy 37,71 s na motýlkové 50, 43,79 s na prsové 50 a 32,26 s na kraulové 50 vytvořil nové osobní rekordy. Zdatně mu sekundoval dvanáctiletý Tobias Student, který vybojoval tři vítězství a dvě druhá místa. Taktéž si na prsové 100 vytvořil nový osobák, který zlepšil na hodnotu 1:22,22 min.

Čtyři vítězství si připsala třináctiletá Kateřina Staňková, která navíc přidala tři osobně nejlepší časy, a sice na prsové 100 (1:32,7 min), motýlkové 100 (1:22,73 min) a kraulové 400 (5:17,21 min). Posledním vítězem ústeckého DRoP Cupu z řad chomutovských plavců byl Lukáš Selingr. Lukáš si ve vyrovnané soutěži čtrnáctiletých závodníků připsal jedno vítězství, tři druhá a jedno třetí místo. Podobně jako Kateřina, i Lukáš zapsal tři osobáky. V jeho případě se jednalo o stometrové závody znakem (1:10,7 min), prsy (1:23,5 min) a motýlkem (1:06,24 min).

Na celkové druhé místo pak dosáhli Tomáš Vachulka, Barbora Šurková, Jakub Lehnert a Jan Kubišta. Tomáš se musel sklonit před bezchybným Adrianem Lehnertem, když si připsal dvě stříbra a tři bronzy, na všechny disciplíny si taktéž připsal nové osobáky. Barbora skončila třikrát druhá a dvakrát třetí, přičemž si vytvořila také tři nové osobní rekordy. Jakub si v mělnické pětadvacítce vyplaval kompletní medailovou sbírku, když se mu jednou podařilo zvítězit, jednou byl druhý a dvakrát třetí, společně se čtyřmi osobně nejlepšími časy. Jan pak, jak je již řečeno výše, ve velmi vyrovnané soutěži těsně prohrál s Lukášem Selingrem, kdy mu na celkové vítězství nestačily ani tři první místa společně s jedním druhým. I on si vytvořil alespoň jeden nový osobák.

V kategorii jedenáctiletých pak stupně vítězů pro chomutovské závodníky zkompletoval i díky dvěma stříbrům a dvěma bronzům Damián Pecháč, zatímco mezi dvanáctiletými zásluhou druhého a čtyř třetích míst skončil celkově třetí Šimon Studnička. I třináctiletý Adrian Strejc byl celkově třetí, v závodech skončil jednou druhý a dvakrát třetí.

Začátek sezony se tak závodníkům chomutovské Slávie velmi vydařil. Pro většinu závodníků, kteří plavali v Mělníku čekají další závody v půlce února v Litoměřicích, kde se plave již tradiční Litoměřický kalich.