Student vítězem Jarní ceny Prahy

Poslední březnovou sobotu se v pražském Podolí sešli plavci kategorií mladšího a staršího žactva, společně s mladšími juniory a juniorkami. Chomutovská výprava činila šest závodníků, z nichž polovina se probojovala na stupně vítězů.

Nejúspěšnějším z nich byl Tobias Student, který proměnil všech svých šest startů ve vítězství. Postupně vyhrál v závodech na 100 m znak, 200 m polohový závod, 200 m volný způsob, 50 m znak, 200 m znak a 100 m motýlek. Nadto si ve všech závodech vylepšil své osobní rekordy. Taktéž důležitými časy byly 2:32,1 min a 2:34,16 min, jimiž vylepšil rekordy Jarní ceny Prahy na 200 m znak, respektive 200 m polohový závod. Druhý jmenovaný výkon byl navíc nejlépe bodovaným v kategorii mladšího žactva, kdy zisk 404 bodů vynesl Tobiasovi celkové vítězství.

Dobrými výkony se v podolské padesátce prokázal i Šimon Studnička. Šimonovi se podařilo vybojovat díky prsové 100 a 200 dvě stříbrné medaile společně se dvěma bronzovými za znakovou 100 a polohovou 200. Zároveň si čtyřikrát vylepšil nejlepší osobní výkon (50 a 100 m znak, 200 m prsa a 200 m polohový závod).

Na dvě stříbrné medaile dosáhla Barbora Šurková. První vybojovala na znakové 200, druhou posléze přidala na 100 motýlkové. Taktéž si ve všech čtyřech závodech zlepšila osobní rekordy, kromě výše zmíněných přidala osobáky i na znakové 50 a 100.

Jarní cena Prahy však není pouze soutěží jednotlivců, bojují taktéž týmy, kterým jsou udělovány body za umístění v jednotlivých kategoriích. Zde se malinká chomutovská výprava musela utkat s několikanásobně většími týmy. I tak plavci Slávie vybojovali celkové 4. místo se ziskem 91 bodů, přičemž vítězi se stali plavci Auto Škody Mladé Boleslav, kteří nominovali 24 závodníků, za nimi se pak srovnali plavci pražských Motorletu (53 závodníků) a Bohemians (37 závodníků), kteří chomutovské plavce předčili o pouhé 4 body.