Franta s potvrzeným limitem na ME ve Štýrském Hradci

Mezi 21. a 24. dubnem se Tomáš Franta zúčastnil mítinku International Ströck ATUS Graz Trophy, konaném v rakouském Štýrském Hradci. Plaval zde tradiční znakovou 50 a 100, přičemž na delší trati potvrdil splněný limit na Mistrovství Evropy v dlouhém bazénu.

V padesátimetrovém závodě zahájil rozplavby časem 25,82 s, který mu stačil na pohodové první místo, s náskokem 16 setin sekundy. V odpoledním finále se pak zlepšil až na čas 25,42 s, kterým o pouhých 0,05 s nestačil na vítězného Rakušana Buchera a bral tak druhé místo. Za svým časem z Eindhovenu z před čtrnácti dny zaostal o 0,2 s.

Ve stometrovém závodě pak byl úspěšnější. Rozplavby plaval s velkou rezervou, přičemž mu čas 57,33 s stačil na postup ze třetího místa. V odpoledním finále pak vylepšil svůj předchozí nejlepší letošní čas zaplavaný v Eindhovenu, když ho vylepšil na čas 54,44 s, který mu zajistil vítězství a zároveň potvrzený limit na Mistrovství Evropy, které v srpnu hostí italský Řím. Za limitem na Mistrovství světa zaostal o 41 setin sekundy.