Moravec a Doksanská třikrát ve finále MČR juniorů

Během prodlouženého víkendu 22. až 24. dubna hostil moravský Zlín po letech první samostatné Mistrovství České republiky juniorů v plavání v dlouhém bazéně. Chomutovská Slávie na tuto soutěž vyslala osmičlennou výpravu tvořenou čtyřmi chlapci ve věku sedmnácti a osmnácti let (všichni jsou starší junioři – pozn. aut.) a čtyřmi dívkami mezi čtrnácti a sedmnácti lety.

Nejúspěšnějším z nich byl Tomáš Moravec. Tomášovi se podařilo v konkurenci o rok starších závodníků probojovat v jeho nejsilnějších prsařských disciplínách do finále. Nejlépe skončil na padesátimetrovém sprintu, kdy se mu podařilo v rozplavbách vylepšit osobní rekord na čas 30,72 s, který mu zajistil čtvrté místo, aby ho v odpoledním finále ještě o jednu setinu sekundy vylepšil. Bohužel si v celkovém pořadí o příčku pohoršil a patřilo mu tak konečné páté místo. Bohužel na 100 ani 200 se mu nepodařilo svůj osobní rekord vylepšit, a tak si časy 1:08,39 min ve stometrovém závodě, resp. 2:29,99 min na dvojnásobné trati zajistil dvě sedmá místa.

Rovněž tři finálové si zajistila Anežka Doksanská. Jejím nejlepším umístěním bylo sedmé místo na znakové 200, k čemuž přidala dvě osmá místa v disciplínách 50 m znak a 400 m volný způsob. Jednu účast ve finále si připsala také Valentýna Studentová. Jejím nejúspěšnějším závodem byla prsařská 50, kde skončila osmá.

Ovšem nejen umístění ve finále hovoří o úspěšnosti závodů, důležitá jsou i osobní zlepšení. Tři nové osobní rekordy si dokázala vytvořit Kateřina Tautrmanová, benjamínek chomutovské výpravy. Nejprve si vylepšila nejlepší výkon na znakové 50, k čemuž přidala další na 200 znakové a do třetice doplnila nový osobák na královské disciplíně, kraulové 100. Podobně na tom byl i Ondřej Bušek, který pouze znakovou 200 nahradil poloviční disciplínou. Kateřina nejlépe skončila desátá na kraulové 100 a 200, zatímco Ondřej byl nejlépe dvanáctý na kraulové 100.

Individuálních závodů se zúčastnili i Karel Kaška (nejlépe desátý na znakové 50), Jan Valenta (nejlépe jedenáctý na znakové 200) a Zuzana Svobodová (nejlépe třináctá na prsové 200).

Slávie Chomutov se zúčastnila i čtyř štafetových klání. Nejlépe z nich dopadly smíšená štafeta na 4x 100 m polohově ve složení Doksanská, Moravec, Kaška a Tautrmanová společně s ženskou štafetou na 4x 100 m volný způsob plavanou v sestavě Tautrmanová, Svobodová, Studentová a Doksanská, které skončily shodně na 10. místě.