Chomutovští vytrvalci ovládli dlouhé tratě

Nově zrekonstruovaný bazén v Lounech hostil v neděli 15. května Jarní krajský přebor na dlouhých tratí, kde se velmi významně zapsali do výsledkových listin plavci chomutovské Slávie. Celkově devatenáct plavců dosáhlo na cenný kov, přičemž se jim podařilo zvítězit ve dvanácti závodech napříč kategoriemi z celkových čtrnácti. Do těch zbývajících dvou totiž nenastoupil žádný chomutovský plavec.

V nejstarší kategorii, plavané pro juniory a dospělé bylo v kategorii žen poměrně jasno. V obou závodech, tj. na 800 a 1 500 m volný způsob, si připsala vítězství Tereza Vlasáková, oba výkony pro ni znamenaly nové osobní rekordy. Taktéž v obou závodech si vyplavala druhé místo Kateřina Nevolová, i pro ni to znamenalo dva osobáky. Na stupních vítězů je poté doplnila, taktéž v nových osobně nejlepších časech Johana Vrbasová.

Mezi muži už plavci Slávie tak jednoznační nebyli. Dvě vítězství zapsal Adam Fencl. Na „patnáctistovce“ ho na stupních vítězů doplnili v osobním rekordu plavající Jakub Jezbera a Jakub Pospíšil. Na kratší „osmistovce“ pak bral Jakub Jezbera, opět v osobním rekordu, třetí místo.

Dívky měly i v kategorii třinácti a čtrnáctiletých podobně rozdané karty, jako plavkyně ve vyšší věkové kategorii. Dvě vítězství si vyplavala Kateřina Tautrmanová, druhá v obou závodech byla Petra Jírová a třetí Kateřina Staňková. Všechny si taktéž v obou závodech připsali nové osobáky.

Na startu stejně mladých plavců pak byl jediný chomutovský závodník, Lukáš Selingr. Lukáš potvrdil skvělou formu s výhledem k vrcholům sezony a připsal si dvě vítězství, navíc ve skvělých časech. Na delší 1 500 nyní vede republikové tabulky svého ročníku v dlouhém bazénu a je druhý v krátkém bazénu, na 800 vede aktuálně v krátkém bazénu a je čtvrtý na dlouhém bazénu.

Mezi dívkami ročníků narození 2010 a 2011 se podařilo zvítězit na 800 v novém osobním rekordu Barboře Šurkové, v delším závodu však nestartovala.

Stejně staří muži pak navázali na výsledky starších závodníků a kompletně zaplnili stupně vítězů. V obou závodech zvítězil Tobias Student a usídlil se s obrovským náskokem na čele aktuálních republikových tabulek (na 800 vede aktuálně s náskokem 1:05 min, na 1 500 pak s náskokem 1:28 min), přičemž je prvním závodníkem svého ročníku, kterému se podařilo zaplavat „patnáctistovku“ pod 20 minut i „osmistovku“ pod 10 minut. Na delší trati pak Tobiase doplnili na stupních vítězů Šimon Studnička a Jakub Sýkora, aby je na poloviční trati nahradili Tomáš Vachulka a Dominik Raboch.

Na nejkratší zde plavané trati, 400 m volný způsob (vypsané pouze pro kategorii 10letých a mladších) nasadila Slávie Chomutov pouze dívky, které si však vedly skvěle, když obsadily prvních pět míst ve výsledkové listině. Zvítězila Jana Legnerová, druhá skončila Veronika Košatová a třetí byla Stela Klánová.

Žáci a žákyně zde plavající se již připravují na vrcholy sezony, kterými jsou Krajské přebory mladšího, resp. staršího žactva, které se budou konat na konci května a začátku června v Litvínově a Rumburku, ale hlavně na Poháry ČR 10 a 11letého žactva, stejně jako Mistrovství České republiky mladšího a staršího žactva, které nás všechny čekají v červnu.